Diamantovanie podľa čísiel - NÁVOD

DBN = "Diamond-by-number"

Nechce sa Vám čítať návod?

V tom prípade tu máme pre Vás video, ktoré predstavuje technológiu DBN: 

https://www.youtube.com/watch?v=KV2gbFdmbBI

Medzi obrazom na Youtube a námi je, ale jeden veľký rozdiel: my Vám vieme pripraviť obraz z Vašej vlastnej fotky! :-)

Chce sa Vám čítať návod? Dobre, tak si to poďme v skutočnosti ukázať.

Od nás dostanete:

lepiace plátno, "pero" za pomoci, ktorého naskladáte diamanty na plátno, diamanty (cca 20-30 rôznych farieb, odtieňov)

Diamanty sú balené v malých ľahko uzavierateľných balíčkoch. Každý balíček obsahuje jednu konkrétnu farbu/odtieň a je označený číslom alebo symbolom. Celé plátno je pokryté tisíckami symbolov a vy ich zakrývate danou farbou diamantu, ktorá odpovedá rovnakému číslu alebo symbolu. Viď fotka nižšie.

Nemusíte sa báť, že by ste diamantov mali málo. Množstvo v balíčku je veľkorysé a u každej farby a odtieňu je vytvorená rezerva.

IMG_2727

 

Diamanty

Na plátno budete vkladať plastové diamantíky o priemere 2,8mm. Od nás dostanete balíčku s potrebnými farbami a odtieňmi špeciálne pre Váš obraz. Odtiene rôznych farieb sú stovky až tisíce, vďaka čomu je výsledný obraz prakticky dokonalý. Dostanete od nás i špeciálnu podložku, na ktorú si diamantíky vysypete a zatrasením sa vám zrovnajú tak, aby ste ich mohli pohodlne nabrať špeciálnym perom. 

DBN2

 

IMG_E3363

Pre jedného raj, pre druhého peklo... :-)

 

Lepidlo

Určite oceníte, že na diamanty nemusíte nanášať žiadne lepidlo. Na celom plátne je pre Vás lepidlo už pripravené, vy postupne odkrývate ochrannú fóliu plátna a vkládate diamanty priamo na jeho lepiaci povrch.

 

Pero

Pripadá Vám pero na vkladanie záhadné? I nám to tak na začiatku pripadalo. Je to v podstate duté pero, ktoré vybavíte ružovou lepiacou hmotou, vďaka ktorému si diamant ľahko nalepíte na pero a akonáhle ho položíte na plátno, tak ho pero pustí (pretože lepidlo na plátne je silnejšie než ružová hmota) a vy si môžete nabrať ďalší diamant. Viď video na našom Facebooku.

Rám

Ako voliteľnú variantu Vám ponúkame napnutie plátna na drevený rám. Ponúkame túto službu prakticky za cenu materiálu, tak neváhajte túto možnosť vyskúšať, obraz sa Vám potom bude lepšie vešať na stenu.  

Výsledok napnutia na rám vyzerá takto:

IMG_E2673

 

Fotky (ne)vhodné pre výrobu obrazu

Tieto fotografie spravidla nie sú pre tvorbu obrazu vhodné: rozmazané, preexponované, s malými hlavičkami v pomere k veľkosti obrazu, s pozadím v rovnakej farbe, ako je hlavná postava na obraze. 

Rozmazané (neviditeľné) pozadie
 DNP Blurry 

Preexponované
DNP Glare 

Nevhodné farby - splývanie pozadia so šatami
DNP Same clothes      
                          
Malé hlavičky v pomere k veľkosti obrazu
 DNP Malé hlavy
 
Pokiaľ by sa nám zdalo, že je fotka nevhodná, budeme Vás kontaktovať a dohodneme si ďalší postup. 

DBN1

Otázky?

Stále sme nezodpovedali nejaké Vaše otázky alebo Vás zaujíma niečo iné? Tak viac toho ďalej už ani nehľadajte, viac toho to nebude, ale napíšte nám. Odpovieme radi :-)