OBRAZ ZADARMO ku každej objednávke nad 80 €. Vyberte si svoj DARČEK priamo v nákupnom košíku.

4 dôvody, prečo je maľovanie podľa čísiel prospešné (nielen) pre duševné zdravie

Starostlivosti o duševné zdravie by sme mali venovať veľkú pozornosť. Doba je značne uponáhľaná a často sa tak vystavujeme stresu viac, než dokážeme zvládnuť. Je preto treba nájsť ideálnu voľnočasovú aktivitu, pri ktorej uľavíte svojej mysli a prídete na iné myšlienky. Tou môže byť práve maľovanie podľa čísiel.

Eliminácia stresu

Maľovanie má všeobecne veľký potenciál podporiť naše duševné zdravie. Vďaka maľovaniu podľa čísiel navyše nemusíte mať zrovna profesionálne zručnosti so štetcami a farbami. Môžete byť úplný začiatočník, a napriek tomu sa s chuťou ponoriť do procesu tvorby obrazu. Plátno s predpripravenou kresbou vás povedie krok po kroku a vám tak bude pod rukami vznikať jedinečné dielo.

Kreatívna činnosť, ako je maľovanie, výrazne znižuje prejavy stresu, takže vaše telo i myseľ sa budú môcť naplno oddať relaxu. Vymaľovávaním jednotlivých políčok zameriate svoju pozornosť na jedinú úlohu a ostatné myšlienky tak ustúpia do úzadia. Vychutnajte si aspoň na chvíľku pauzu od každodenného stresu!

Zvládanie emócií

Vysoká hladina stresu nás ovplyvňuje v mnohých smeroch. Veľký vplyv má najmä na náladu. Ak ste dlhodobo v strese, môžu sa objaviť úzkosti, smútok, dokonca až pocity hnevu a frustrácie. Stres často zasiahne i naše fyzické zdravie – s úzkosťami súvisí nevoľnosť, bolesti a mnoho ďalšieho. Nejde teda len o psychiku, ale i naše telo.

Vďaka maľovaniu podľa čísiel minimalizujete stres a lepšie tak zvládnete všetky ďalšie výzvy, ktoré vás čakajú.

Maľovanie podľa čísiel proti depresii

Stres môže byť tiež spúšťačom depresií. Aby ste týmto stavom predišli, je dôležité každý deň si dopriať chvíľku pre seba. Napríklad práve pri tvorbe krásneho obrazu. Maľovanie je dokonca považované za významnú súčasť terapie depresie. Pomocou neho je totiž možné zvýšiť svoje sebavedomie, celkovo zlepšiť náladu a vrátiť sa tak na cestu za plnším životom. Stačia malé krôčiky, vďaka ktorým sa vyhnete nepríjemným myšlienkam a stresu, čo je pre dobré duševné zdravie dôležité.

Empatia a tolerancia

Nielenže vás maľovanie podľa čísiel môže zbaviť negatívnych emócií, ako je stres a ďalšie, ale môže tiež zmeniť váš pohľad na svet. Pri tejto činnosti je totiž treba všímať si detaily a premýšľať nad nimi. Dokonca bola realizovaná štúdia o tom, aký vplyv má maľovanie na deti. Ukázalo sa, že u nich došlo k zvýšeniu schopnosti kritického myslenia a empatie. Okrem toho boli deti tiež tolerantnejšie voči ostatným ľuďom s iným názorom. Jedno je isté – maľovanie rozvíja osobnosť a posilňuje pozitívne myslenie bez ohľadu na to, koľko máte rokov.

Ak hľadáte spôsoby, ako uniknúť z každodennej reality plnej stresu, vyskúšajte maľovanie podľa čísiel. Vyberať môžete zo širokej ponuky pripravených motívov alebo si môžete nechať vyrobiť obraz priamo na mieru. Chvíle strávené maľovaním vášho obľúbeného motívu vám poskytnú skvelú podporu a dokážu okamžite zlepšiť náladu.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie