Aké obrazy podľa čísiel zvoliť pre prarodičov

Maľovanie podľa čísiel sa stalo populárnou činnosťou pre všetky vekové kategórie. Dospelí si ho obľúbili z mnohých dôvodov. Patrí medzi ne upokojenie a lepšie zvládanie stresových situácií, rozvoj kreativity, ale aj oživenie miestnosti, ktorú môže výsledný obraz zdobiť. Zároveň ide o obľúbenú zábavnú a zdravú aktivitu pre deti, ktorej sa navyše môžu venovať spoločne. Do tvorenia sa pritom môžu zapojiť aj prarodičia.

Maľovanie podľa čísiel

Maľovanie podľa čísiel pre začiatočníkov ponúka úžasné vyžitie aj pre staršie ročníky. Môžu sa mu venovať doma, na terase alebo v kľude na záhrade. Pri tejto aktivite nemusia nikam chodiť, kedykoľvek si od nej môžu vziať prestávku a zase sa k nej vo voľnom čase s chuťou vrátiť.

Ide tiež o perfektný nápad na darček pre babičku i dedka alebo iných blízkych, ktorých dokáže prekvapiť a potešiť. Okrem toho, že si obdarovaná osoba pri maľovaní vychutná tvorivú aktivitu, výsledný obraz si nakoniec môže umiestniť niekam, kde ozdobí okolité prostredie. Vďaka tomu bude mať daná osoba nádhernú spomienku na toho, kto jej priniesol takúto radosť.

Aké obrazy sú pre prarodičov najlepšie?

Motívov je nesmierne množstvo a delia sa podľa stupňa náročnosti. Je teda na vašom zvážení, ktorý stupeň zvolíte, samozrejme v závislosti od človeka, ktorý bude obraz tvoriť. Ak s týmto maľovaním daná osoba ešte len začína, zvoľte motív, ktorý bude jednoduchý. V prípade určitých skúseností nie je problém uprednostniť náročnejšie diela. Zbožňuje vaša babička kvetiny? Vyberte pre ňu jeden z obrazov práve s týmto motívom!

Fotografie

Prarodičia najviac ocenia taký darček a obrázok, ku ktorému budú mať osobnú väzbu. To stopercentne zaručí maľovanie podľa čísiel z fotky členov rodiny. Alebo napríklad spomienková fotografia samotných prarodičov, môže byť aj ich svadobná. Obraz z vlastnej fotografie si môžete objednať na plátne podľa požadovaných rozmerov. Fotografie možno tiež prispôsobiť na výšku, na šírku alebo môžete požiadať len o výrez.

Pri výbere je potrebné myslieť na to, že danou fotografiou ovplyvníte stupeň náročnosti výsledného obrazu na vymaľovanie. Veľké plochy a jednotné pozadie budú perfektnou voľbou, rovnako ako zvieratá a ľudia. Zároveň je nutné brať do úvahy aj ostrosť a dostatočné osvetlenie fotografie. Ak nebude vhodná, od grafikov sa vám vráti s poznámkou, že túto fotografiu nemožno použiť na účely vytvorenia obrazu. Po schválení fotografie a predbežného grafického návrhu získate kompletnú súpravu: plátno, predlohu podľa farieb, samotné farby a štetce. Ak ide o darček, je dobré objednať obraz natiahnutý na ráme. Vďaka tomu sa bude obraz nielen lepšie maľovať, ale po dokončení je možné okamžite ho zavesiť na stenu.

Na takýto darček bude každý rád s láskou a vďačnosťou spomínať.