Ako podporuje maľovanie podľa čísiel rozvoj detí

Maľovanie podľa čísiel nie je koníčkom a prostriedkom na odreagovanie sa len pre dospelé osoby, ale ako rozvojová aktivita môže skvele pomôcť aj deťom. Plátno s predtlačenými číslami totiž dokonale navedie každého. Farby a štetce sú súčasťou každej súpravy, preto je možné vrhnúť sa na maľovanie okamžite, tak ako to deti majú rady, teda bez dlhého čakania.

Aktivita, ktorá je zdravá

V dnešnej dobe elektroniky, keď deti až nezdravo často trávia svoj voľný čas pred televízorom alebo tabletom, býva veľmi ťažké zabaviť ich. A už vôbec nie je ľahké nadchnúť ich pre niečo, čo by ich zároveň obohatilo. Maľovanie podľa čísiel je pritom kreatívna aktivita, ktorá sa môže stať obľúbenou činnosťou nielen pre dievčatá, ale aj pre chlapcov.

Podpora a rozvoj motoriky

Maľovaním podľa čísiel sa deti učia používať rôzne pomôcky a farby a koordinovať svoje pohyby. Ak sa pritom netrafia tak, ako majú, vôbec to nevadí, na to predsa maľovanie slúži. Maľovanie podľa čísiel pre deti skvele rozvíja celkovú motoriku.

Uvoľnenie a zahnanie stresu

Vďaka pozvoľnému maľovaniu a sústredeniu sa deti dokážu upokojiť a celkovo sa zrelaxovať. Takéto prínosy pritom nedokáže poskytnúť každá detská aktivita.

Zlepšenie koncentrácie

Pri maľovaní je potrebné sústrediť sa. Deti bývajú cieľavedomé a túžia po pochvale, o to viac sa budú snažiť vytvoriť dokonalý obrázok a čo najviac dávať pozor, aby maľby vyzerali tak, ako majú. Obľúbené sú napríklad obrazy maľovania podľa čísiel – zvieratá.

Spoločná aktivita

Túto aktivitu možno vykonávať aj v širšom kruhu a nikto pri nej nemusí byť sám. Deti môžu maľovať spoločne s rodičmi, prarodičmi alebo kamarátmi. Každý pritom môže maľovať svoj obrázok alebo ten istý a potom si všetci môžu porovnať výsledné diela.

Riešenie nečakaných situácií

Mnohým deťom, ktoré urobia nejakú chybu, sa hneď zrúti celý svet. Maľovanie podľa čísiel deti učí, že žiadna chyba nie je tragédia a všetko sa dá napraviť – a to nielen ďalšou vrstvou farby.

Tipy na obrazy

Deti bude najviac baviť vymaľovávať taký obraz, ku ktorému budú mať nejaký vzťah. Môžu to byť napríklad obrazy so zvieratami alebo s obľúbenými rozprávkovými hrdinami. Staršie deti si určite obľúbia maľovanie podľa čísiel Marvel, Harryho Pottera, rôzne autá alebo postavy z Ľadového kráľovstva.

Mladšie detičky určite najviac poteší ich obľúbené zvieratko: psík, mačička, medvedík, koník, pre dievčatá je vhodný napríklad jednorožec, zajačik, zvieratká zo zoo alebo vodného sveta a podobné motívy.