Aký veľký obraz podľa čísiel zvoliť na začiatok?

Maľovanie obrazov podľa čísiel je perfektná relaxačná činnosť, ktorá vás môže zabaviť na dlhé hodiny. Ak však s maľovaním podľa čísiel ešte len začínate, je dôležité ísť na to zľahka. Vďaka výberu správneho obrazu, respektíve jeho motívu a veľkosti, si jednoduchšie udržíte motiváciu a určite sa tak do tejto činnosti rýchlo zamilujete.

Maľovanie na plátno podľa čísiel

Pri maľovaní na plátno podľa čísiel nemusíte mať zrovna profesionálne umelecké nadanie. Tento koncept je totiž stvorený pre každého, bez ohľadu na vek a skúsenosti s maľovaním. Samotné plátno vás totiž povedie krok po kroku, aby vznikol ten najkrajší obraz pod slnkom.

Pravidlá sú jednoduché – na plátne je načrtnutý vybraný motív, pričom jednotlivé políčka sú označené číslami. Potom už stačí len spárovať číslo na plátne s číslom na nádobke s farbou, vziať štetec do ruky a pustiť sa do tvorenia.

Súprava obsahuje všetko, čo budete potrebovať:

  • plátno s predpripravenou kresbou,
  • farby namiešané presne pre váš obraz,
  • štetce rôznych veľkostí.

Výber vhodného motívu

Ak patríte medzi začiatočníkov, je dôležité dôkladne vybrať vhodný motív a veľkosť obrazu. Najmenšou veľkosťou obrazov v ponuke je spravidla 40 x 50 centimetrov, prípadne 40 x 60 centimetrov. Menšie plátno je skvelou voľbou na začiatok. Môžete sa tak dôsledne oboznámiť s touto technikou a tvorba obrazu nebude príliš zdĺhavá.

Ak si maľovanie podľa čísiel zamilujete, môžete postúpiť k väčším obrazom – čaká vás naozaj veľa zábavy.

Okrem samotnej veľkosti obrazu je kľúčový aj výber motívu. Každý začiatočník pritom ocení skôr jednoduchšie obrazy. Tie sa skladajú z väčších políčok v menšom počte a sú tak skvelým štartom. U jednoduchých motívov sa nemusíte báť siahnuť ani po väčšej veľkosti. Vždy však dobre zvážte, či je takáto voľba správna. Dokončenie zložitého obrazu môže byť v začiatkoch frustrujúce, lebo ani po mnohých hodinách nemusíte vidieť obrysy konkrétneho výsledku.

Preto sa vyplatí začať s jednoduchším motívom – stačí len pár ťahov štetcom a môžete sa kochať výsledkom. Po prvom úspechu bude oveľa ľahšie prejsť k väčším výzvam. Obľúbenou voľbou sú obrazy podľa vlastnej fotografie, len čo s maľovaním pokročíte. Namiesto pripravených motívov si tak môžete namaľovať svoju vlastnú fotku a zvečniť si spomienky vo forme pútavého obrazu.

Maľovanie podľa čísiel s rámom

Nielen pre začiatočníkov je skvelou voľbou maľovanie podľa čísiel s rámom. V ponuke nájdete dve možnosti – zrolované plátno a plátno už napnuté na rám. Plátno s rámom poskytuje mnoho výhod. Nebudete si musieť robiť vôbec žiadne starosti, pretože obraz stačí položiť na podložku či stojan a môžete sa pustiť do tvorenia pohodlne a ľahko. Len čo budete mať hotovo, môžete si svoje umelecké delo rovno zavesiť na stenu. Získate tak originálny doplnok interiéru.

Maľovanie podľa čísiel je vhodné pre každého a zamilujú si ho dospelí i deti. Stačí pritom len trocha odvahy a trpezlivosti, vziať štetec do ruky a pustiť sa do tvorenia.