Banksy: autor jedinečných diel opradených tajomstvom

Banksy: autor jedinečných diel opradených tajomstvom

Banksy je pseudonym, pod ktorým sa skrýva anglický pouličný umelec. Svoje diela tvorí na vonkajších stenách, chodníkoch či napríklad bránach. Okrem jedinečného umenia je však zaujímavé, že identita tohto umelca je neznáma.

Banksy: populárny pouličný umelec

Banksy je legendárny streetartový umelec, ktorý má veľmi špecifický štýl tvorby. Počas 90. rokov začal svoju kariéru na bristolskej undergroundovej scéne a jeho tvorba sa neskôr rozšírila do celého sveta. Vzhľadom na to, že pouličnú tvorbu možno len ťažko preniesť do galérie, vystavované sú autentické repliky. Jednu takú si navyše môžete zadovážiť aj domov, napríklad vo forme obrazu. Banksy znázorňuje vo svojich grafitoch kontroverzné témy, ktorými reaguje na aktuálne spoločenské problémy.

Kto je Banksy?

Skutočná identita tohto umelca je neznáma, objavili sa však špekulácie o tom, kto sa pod týmto menom skrýva. Malo by ísť o švajčiarskeho umelca menom Maître de Casson, ten však popiera, že je to pravda. Môžeme sa teda len dohadovať, kto stojí za špecifickou pouličnou tvorbou.

Vzhľadom na to, že tento umelec vytvára špecifické motívy, jeho tvorba sa stala veľmi obľúbenou. Môžete si preto zadovážiť napríklad Banksy plagát, ktorý sa stane jedinečným prvkom každého interiéru.

Moderná výzdoba interiéru

Okrem plagátov môžete jednotlivé motívy získať aj v inej podobe – Banksy obraz sa bude skvele vynímať v moderných interiéroch. Vďaka istej dávke kontroverzie obrazy rozhodne upútajú pozornosť. Vyberať môžete z rôznych tém podľa toho, čo je vám najbližšie.

Vlastná tvorba obrazu

Ak vás zaujala tvorba tohto umelca a chceli by ste sa jej priblížiť, vyskúšajte maľovanie podľa čísiel Banksy. Získate plátno s predtlačeným motívom, ktorý si vymaľujete podľa čísiel. Súprava obsahuje:

  • farby,
  • štetce,
  • plátno.

Na vás už teda bude len samotná tvorba. Postupne tak získate jedinečné dielo, pričom vôbec nemusíte byť zdatným maliarom.

Umenie toho v sebe skrýva mnoho a rozhodne má čo ponúknuť. Či už chcete obdivovať jednotlivé diela, alebo si vyskúšať ich tvorenie, Banksy ponúka veľké množstvo zaujímavých motívov.