Jednoduchosť a elegancia v spojení s kreativitou – vyskúšajte bodkovanie

Máte radi tvorenie a hľadáte novú voľnočasovú aktivitu, ktorá vás bude baviť? Vďaka bodkovaniu sa môžete stať umelcom a vytvoriť si vlastný originálny obraz. Ide o netradičnú techniku, s ktorou hravo zvládnete priviesť na svet jedinečné dielo.

Metóda bodkovania

Bodkovanie vám umožní vytvoriť dizajnový obraz, a pritom nepotrebujete mať žiadne umelecké nadanie. Celý proces je jednoduchý, stačí si len vybrať motív. Získate tak predlohu, ktorá je tvorená rôzne veľkými bodkami a kolieskami. Na vás už zostáva len vyplniť tieto malé obrazce farbou podľa vlastného výberu, napríklad čiernou.

Nielenže si tak môžete vytvoriť jedinečný obraz, ale počas celého procesu si tiež zlepšíte schopnosť koncentrácie. Zameriate sa totiž len na danú aktivitu a zbavíte sa všedných starostí. Stačí vziať do ruky fixku a vrhnúť sa na rôzne kolieska a bodky. Predloha vás sama navedie a vy si tak budete môcť vychutnávať, ako vám pod rukami postupne vzniká zaujímavé dielo.

Decentné motívy

Technika bodkovania nie je zložitá, potrebovať budete len sústredenosť, pevnú ruku a čistú myseľ. Bodkovanie ponúka spôsob, ako si môžete aspoň na chvíľu oddýchnuť od všetkých svojich problémov a zamerať sa len na tvorenie. Doprajte si chvíľku pre seba, zapojte kreativitu a dajte voľný priechod svojim myšlienkam. Pri tejto aktivite sa stačí sústrediť na bodky, ktoré vás postupne dovedú až do cieľa.

Medzi obľúbené motívy patria napríklad kvetiny. V jednofarebnom prevedení sú pôsobivé, vďaka čomu vyniknú všetky krásne detaily. Vyberať môžete z množstva druhov, či už obľubujete tulipány, alebo skôr sedmokrásky. Medzi ďalšie obľúbené motívy rozhodne patria zvieratá v bežnom i abstraktnom prevedení. Na výber máte z mnohých rôznych zvierat, takže je ľahké vybrať si svoje obľúbené a stvárniť ho pomocou bodiek.

 

Pôsobivé obrazy

Na bodkovanie nebudete potrebovať ani návod – celý proces je naozaj jednoduchý. Stačí sa držať predlohy na plátne. Keď vyplníte všetky políčka, bodky sa vizuálne spoja do vybratého motívu a výsledkom bude vaše vlastnoručne zhotovené dielo.  

Vlastný obraz podľa fotky

Ak by ste si predsa len nevybrali zo širokej ponuky rôznych motívov, ponúka sa ďalšia možnosť. Môžete si nechať vytvoriť predlohu podľa vlastnej fotografie. Výber motívu tak závisí úplne od vás, môže ísť napríklad o rodinnú fotografiu. Vďaka možnosti výroby vlastného motívu je bodkovanie skvelý tip na darček pre vašich blízkych. Zvoľte si preto fotku, ktorá si ich získa.

Môže ísť o milú spomienku či čokoľvek, čo má pre vás či obdarovanú osobu špeciálny význam. Žiadne zložité pomôcky na bodkovanie nie sú potrebné, stačí si objednať predpripravenú súpravu s motívom, ktorý sa vám páči. Súčasťou súpravy je predloha motívu na plátne a tiež dve fixky rôznej hrúbky vo vybratej farbe. Tieto dve veci sú všetko, čo budete na bodkovanie potrebovať.

V súprave na bodkovanie nájdete jednoducho všetko, s čím zvládnete vytvoriť svoj finálny obraz. Zvyšok je už len na vás – vezmite fixku do ruky, zahoďte starosti a pustite sa do tvorenia.