Jesenné tvorenie s deťmi – kreatívne činnosti na sychravé dni

Jesenné počasie nie je vždy priaznivé, preto je treba hľadať voľnočasové aktivity na doma. S deťmi to síce niekedy môže byť zložité, no vďaka kreatívnemu tvoreniu môžete zabaviť ratolesti aj seba. Vyberať môžete z rôznych techník, pomocou ktorých určite zvládnete vytvoriť jedinečné diela.

Zábava na doma

V jeseni nás čaká veľa sychravých dní, keď počasie nepraje vonkajším aktivitám. Preto sa natíska otázka, čo robiť, keď prší. Pre deti rôzneho veku môže byť zložité nájsť činnosti, ktoré ich budú baviť a zároveň budú vhodné aj pre ich rozvoj. Vďaka rozmanitej ponuke kreatívneho tvorenia sa však deti zabavia a pritom si vyrobia jedinečnú dekoráciu – vlastný obraz ako od naozajstného umelca.

Maľovanie podľa čísiel

Pre deti každého veku sa perfektne hodí maľovanie podľa čísiel. Ide o jednoduchú kreatívnu činnosť. Stačí si vybrať zo širokej ponuky motívov, pričom dostupné sú motívy zvierat, obľúbených postáv z rozprávok, ale aj klasika ako kvetiny, príroda a podobne. Výber motívu možno ľahko prispôsobiť veku dieťaťa. Dostupné sú jednoduché obrazy, ale aj komplikované motívy, ktoré ratolesť nadlho zabavia. Maľovanie podľa čísiel predstavuje pre deti v každom prípade výzvu. Vďaka predlohe si však s tvorbou obrazu hravo poradia.

Vlastný motív

Ak v ponuke nenájdete dokonalý motív na jesenné tvorenie podľa svojich predstáv, nezúfajte. Ak dieťa túži po špecifickom motíve, môžete si nechať vyrobiť predlohu na maľovanie podľa vlastnej fotografie. Fantázii sa medze nekladú. V každej súprave dostanete okrem praktickej predlohy na plátne samozrejme aj všetky potrebné farby a štetce, vďaka čomu je proces tvorenia mimoriadne jednoduchý a nemusíte nič ďalšie dokupovať.

Diamantové maľovanie

Maľovanie podľa čísiel je klasika, ktorú deti zbožňujú. V ponuke však nájdete aj ďalšie možnosti na jesenné tvorenie s deťmi. Jednou z nich je diamantové maľovanie. Treba naň trošku viac trpezlivosti, pretože spočíva v lepení drobných kamienkov na plátno podľa predlohy. Táto činnosť si však deti úplne podmaní, podporí ich sústredenie, jemnú motoriku a kreativitu.

Výber motívov

Diamantové maľovanie pre deti ponúka veľa atraktívnych motívov – z rozprávok, ríše zvierat a mnoho ďalších. Aj v tomto prípade si tak dieťa môže vybrať to, čo sa mu najviac páči. Výber konkrétneho obrazu samozrejme možno prispôsobiť zdatnosti malej umeleckej duše. Dostupné sú jednoduchšie motívy, s ktorými si dieťa poradí za kratší čas, ale aj komplexnejšie obrazy, ktoré vyžadujú poriadnu dávku trpezlivosti.

Domáce tvorenie

Okrem diamantového maľovania a maľovania podľa čísiel máte na výber aj z množstva ďalších aktivít na jesennú zábavu v pohodlí domova. Najmä staršie deti si zamilujú bodkovanie – originálny obraz, pri ktorom vzniká jednotný motív vyplnením bodiek a koliesok jednofarebnou fixkou. V ponuke Vymalujsisam.sk nájdete tiež zažehľovacie korálky, ktorých popularita v novej verzii znova naberá na obrátkach na celom svete. Aj v tomto prípade môžete vyberať z mnohých rôznych motívov a nájsť tak ten pravý presne pre seba.

Deti si kreatívne tvorenie zamilujú! Vďaka širokému výberu rôznych aktivít im môžete dopriať zábavu na dlhé chvíle doma, a navyše sa k nim s tvorením môžete kedykoľvek pridať. Vyberte si techniku, pri ktorej si takisto oddýchnete a hodíte každodenné starosti okamžite za hlavu.