Letné motívy: maľovanie podľa čísiel

Leto je v plnom prúde a každý z nás sa snaží byť čo najviac vonku a nasávať letnú atmosféru. Čo takto ale obklopiť sa ňou aj doma?

Čo je maľovanie podľa čísiel?

Nie každý z nás je priamo umelecky založený, no vďaka maľovaniu podľa čísiel to ani vôbec nie je potrebné. Bude vám stačiť len objednávka konkrétneho obrazu podľa vášho priania. Ten vám dorazí v podobe súpravy, ktorá sa bude skladať z plátna, kde bude obraz už zaznamenaný, spolu s farbami a štetcami. Obraz bude navyše označený číslami, podľa ktorých budete ďalej sami vyfarbovať jednotlivé políčka. Nebudete mať pritom problém zistiť, aké farby použiť, pretože všetky viečka farieb sú prehľadne označené.

Každý obraz má určitú úroveň náročnosti. Vždy zvoľte takú, na akú sa cítite, od začiatočníka až po veľmi pokročilého maliara. Maľovanie podľa čísiel rozvíja kreativitu, zručnosť, zlepšuje presnosť a dokáže efektívne uľaviť od nahromadeného stresu. Ak sa chcete dokonale naladiť na letnú atmosféru, môžete sa inšpirovať napríklad týmito nápadmi na vlastnoručne vymaľovaný farebný obraz.

Letná dovolenka

Letná dovolenka môže mať mnoho podôb. Či už v prírode, v mestách, pri pamiatkach, rôznych vodných plochách, no pravdepodobne si väčšina z nás okamžite predstaví pláž a more. Takýto obraz sa vám bude maľovať ako po masle. Okamžite sa vcítite do letnej atmosféry a v mysli sa presuniete priamo do scenérie na obraze. Maľovanie podľa čísiel – Letná dovolenka je jednoducho skvelá voľba.

Letná krajina

Letná krajina môže mať mnoho tvárí. Môže byť na nej stvárnená lúka, stromy, les, cesty, jazierko, obloha, slnko a podobne.

Kvety

Kvety sú klasický symbol leta, ktorý nikdy neomrzí. Na obraze môžu byť zachytené ako voľne rastúce v prírode alebo rezané doma vo váze. Slnečnice sú krásny príklad letného motívu, ktorý sa dá využiť na maľovanie podľa čísiel.

Opustená pláž

Obraz opustenej pláže vo vás dokáže vyvolať pokoj, pohodu a zbaviť vás nahromadeného stresu. Maľovanie podľa čísiel – pláž bez ľudí a pohľad na more – kto by sa nechcel kochať takýmto pohľadom, najmä ak si ho vymaľujete vlastnoručne?

Lúka a les

Pohľad na letnú zelenú lúku, či už plnú kvetov, alebo bez nich, vás dokáže príjemne upokojiť a naladiť na pohodu. Les môže mať veľa podôb, a to aj ten zachytený v letnej podobe. Často oplýva pohodou, ale niekedy, naopak, i temnou a záhadnou atmosférou.

Oddych pri mori

Oddych pri mori je snom prakticky všetkých ľudí. Každý si ho ale, samozrejme, predstavuje ušitý sebe na mieru. Pre niekoho môže byť aktívny až športový, pre iných oddych pri mori predstavuje opaľovanie alebo ochladzovanie sa v mori. Obraz môžete vybrať podľa svojej vysnívanej aktivity. Vyskúšajte maľovanie podľa čísiel – more.

Letná ulica

S letnou ulicou, či už prázdnou, alebo zaplnenou otvorenými obchodmi, fontánami, ľuďmi alebo rôznymi zvieratami si aj doma dokážete hravo navodiť atmosféru ruchu a civilizácie.

Letný dážď

Poznáte ten pocit, keď je krásne teplo a zrazu začne pršať? Cítite ten príjemný a osviežujúci vzduch s prímesou vody? Keď zvolíte tento obraz, vymaľujete ho a umiestnite ho na mieste, kde pekne vynikne, budete mať takýto pocit pri každom pohľade naň.

Ktorý letný motív je váš najobľúbenejší?