Maľovanie podľa čísiel: zvečnite Marlona Branda alebo si vyberte iný ľubovoľný motív

Marlon Brando je známy herec najmä vďaka svojej role vo filme Krstný otec. Stal sa inšpiráciou mnohých umelcov, pričom inšpirovať sa teraz môžete aj vy. Vytvorte si originálny obraz na motívy filmu Krstný otec alebo si pre svoj obraz zvoľte ľubovoľný motív.

Krstný otec

Krstný otec je kultový film, ktorý patrí medzi nestarnúcu klasiku. Hlavnú rolu v tejto gangsterke stvárnil herec Marlon Brando – a stal sa jednou z najväčších legiend kinematografie. Vďaka významnosti tohto diela vzniklo na jeho základe mnoho ďalších umeleckých počinov vrátane filmov, výtvarných diel a mnoho ďalšieho.

Marlon Brando a filmy

Marlon Brando filmy miloval, ale veľa informácií o jeho osobnosti sa vlastne nevie. Stvárnil však mnoho významných rolí vo viacerých filmoch. Prvé úspechy získal dielom Električka zvaná Túžba, keď bol nominovaný na Cenu akadémie pre najlepšieho herca v hlavnej role. Neskôr získal Oscara za najlepší mužský výkon vo filme V prístave. Herec vďaka svojmu umeleckému nadaniu získal tiež množstvo ďalších ocenení.

Maľovanie vlastnej fotky podľa čísiel

Aby ste sa tiež priblížili umeniu, vyskúšajte maľovanie podľa čísiel. Nezáleží na tom, či už máte s maľovaním skúsenosti, alebo nie. Táto aktivita vás rozhodne zaujme. Nepotrebujete na ňu mnoho skúseností ani sústredenia. Vďaka predtlačenému plátnu stačí vymaľovať jednotlivé políčka podľa daných čísiel. Môžete tak relaxovať, a pritom tvoriť originálne dielo. Ak vás láka maľovanie podľa čísiel, motívom sa môže stať tiež vlastná fotka alebo ľubovoľný obrázok – skúsení dizajnéri ho pretvoria na plátno.

Diamantové maľovanie

Podobnou aktivitou je aj diamantové maľovanie. V tomto prípade však nebudete potrebovať štetce ani farby. V súprave dostanete špeciálne lepkavé plátno s predtlačenými symbolmi. Na tie potom budete pomocou diamantovacieho pera lepiť farebné diamanty. Postupne vám tak pod rukami vznikne jedinečný obraz. Zvoliť môžete jednoduché motívy, ktoré zvládnete za pár hodín, či zložité komplexné obrazy, ktoré sa stanú skutočnou ozdobou vášho interiéru.

Inšpirujte sa Marlonom Brandom alebo sa nebojte zapojiť kreativitu a pretvorte svoju vlastnú fotografiu či obľúbený obrázok na obraz.