Maľovanie podľa čísiel vs. diamantové maľovanie vs. bodkovanie. Čím sa od seba líšia?

Kreatívne činnosti podporujú a rozvíjajú našu myseľ, preto si doprajte typ tvorenia, ktorý vás bude najviac baviť. Pre začiatočníkov i pokročilých sú na výber rôzne možnosti. Maľovanie podľa čísiel, diamantové maľovanie alebo bodkovanie? Zoznámte sa s týmito metódami a zvoľte jednu z nich alebo rovno všetky.

Maľovanie podľa čísiel

Maľovanie podľa čísiel sa hodí pre každého, kto si chce vyskúšať, aké to je, maľovať ako naozajstná umelecká hviezda. Nemusíte mať veľa skúseností – celý proces je navrhnutý tak, aby ho zvládli aj úplní začiatočníci. V súprave preto dostanete všetko, čo budete potrebovať. Na vás už zostáva len pustiť sa do tvorenia.

Tým najdôležitejším prvkom je plátno vybranej veľkosti, na ktorom je predpripravený motív. Načrtnutý je tenkými linkami, ktoré vytvárajú jednotlivé políčka označené číslom. Ku každému číslu je zároveň priradená nádobka s farbou. Nemusíte sa teda vyznať v zložitej teórii maľovania, namiesto toho si môžete rovno začať vychutnávať relaxačné ťahy štetcom. Súčasťou súpravy sú pritom i štetce rôznych veľkostí, aby ste sa mohli zamerať aj na tie najmenšie detaily.

Okrem toho máte na výber zo zrolovaného plátna či plátna napnutého na rám. Plátno s rámom je perfektná voľba, pretože po dokončení obrazu si môžete úchvatný výsledok hneď zavesiť na stenu.

Diamantové maľovanie

Diamantové maľovanie je ďalšia kreatívna činnosť, pri ktorej môžete skvele relaxovať. Nebudete potrebovať štetce a farby, no aj tak bude výsledkom vskutku jedinečný obraz. V súprave dostanete plátno s natlačenými znakmi, pričom každý znak je spárovaný s určitou farbou diamantu. Pomocou diamantovacieho pera potom stačí lepiť jednotlivé kamienky na plátno tam, kam patria. Táto činnosť sa hodí skôr pre trpezlivejšie osoby, pretože práca s kamienkami nie je práve ľahká. Nejde však o nič neúmerne zložité, s trochou cviku to zvládne naozaj každý.

Z jednotlivých diamantov postupne vzniká celistvý obraz, ktorý sa krásne ligoce, a jeho vzhľad je pomerne netradičný. Stane sa tak originálnym doplnkom vášho interiéru.

Bodkovanie

Ak hľadáte niečo naozaj netradičné, určite vás zaujme bodkovanie. Ide o špecifickú techniku, pri ktorej sa obraz skladá z rôzne veľkých bodiek a koliesok. Dostanete teda plátno s predtlačenými kolieskami, ktoré je treba vyplniť fixkou. Vďaka bodkovaniu môžete zlepšiť svoju koncentráciu, pretože schopnosť sústrediť sa a pracovať aj s tými najmenšími detailmi je kľúčová pre úspešný výsledok.

Pri tejto činnosti sa vám určite podarí zabudnúť na každodenné starosti a budete sa môcť sústrediť len na daný moment, a sledovať, ako z jednotlivých bodiek vzniká originálny obraz.

Spoločná charakteristika

Hoci sa všetky uvedené kreatívne činnosti v mnohých ohľadoch líšia, množstvo vlastností majú tiež spoločných. V prvom rade ide o jeden z najlepších spôsobov, ako relaxovať a zbaviť sa stresu. Vyberať môžete zo širokej ponuky rôznych motívov alebo si môžete nechať vyrobiť obraz podľa vlastnej fotografie. S pripraveným plátnom budete môcť naplno prejaviť svoje umelecké sklony, vaša kreatívna duša dostane priestor na realizáciu a objavíte nové možnosti rozvoja.

 

Maľovanie podľa čísiel, diamantové maľovanie a bodkovanie v sebe skrývajú dokonalý relax pre každého. Po náročnom dni sa pri nich môžete koncentrovať len na samotné tvorenie. Nech už sa rozhodnete pre ktorúkoľvek metódu a motív, výsledok vás určite nesmierne poteší. Celý proces nie je príliš zložitý, tak neváhajte a urobte si radosť jedným z krásnych obrazov.