Mona Lisa: vytvorte si vlastný originálny obraz

Mona Lisa je jedným z najznámejších symbolov umenia. Tento obraz si však môžete hravo vytvoriť aj sami doma. V priebehu chvíle sa z vás stane Leonardo Da Vinci, pričom maľovanie zvládnete aj ako začiatočník. Obrysy s číslami vás obrazom povedú krok po kroku.

Louvre

Louvre je jedným z najnavštevovanejších múzeí na svete, ponúka totiž pohľad na mnoho významných umeleckých diel. Ak vás láka dovolenka v Paríži, toto miesto by ste rozhodne nemali vynechať. Obzvlášť vtedy, ak chcete na vlastné oči vidieť jedinečné obrazy s bohatou históriou. Milovníci umenia sa sem schádzajú zo všetkých kútov sveta, aby si obzreli tie najväčšie skvosty nielen na maliarskych plátnach, ale tiež sochy a iné umelecké výtvory.

Leonardo Da Vinci

Jedným z mimoriadne významných umelcov je Leonardo Da Vinci. V Louvri môžete nájsť aj niekoľko jeho výtvorov. Tento velikán rozhodne predbehol svoju dobu. Vo všetkých jeho dielach môžete badať nadčasovosť a dokonca aj skryté symboly. Nájdete nejaký aj na jeho najslávnejšom obraze, už spomínanej Mone Lise? Umenie však rozhodne nepatrí len do múzeí. Svoj vlastný originálny kúsok si môžete vytvoriť aj doma.

Obraz Mona Lisa

Tento obraz je taký cenný, že ho v roku 1911 dokonca ukradli z galérie Louvre. Následne ho po jeho nájdení skúmali röntgenom, či skutočne ide o originál – a prišlo sa na zaujímavú vec. Pôvodne mala totiž Mona Lisa fúzy! Až následne boli premaľované. Šušká sa teda, že predlohou mohol byť Da Vinciho fúzatý milenec!

Teraz máte jedinečnú príležitosť vytvoriť si tento obraz vlastnými rukami. Nemusíte pritom byť práve umelec, potrebovať budete len špeciálne plátno a ďalšie doplnky, ktoré si môžete kúpiť v jednej súprave. Ale rovnako ako originál – bez fúzov.

Maľovanie podľa čísiel

Maľovanie podľa čísiel ponúka možnosti aj pre tých, ktorí s maľovaním nemajú veľa skúseností. V súprave vám totiž prídu všetky potrebné farby, štetce a plátno s načrtnutým motívom označeným číslami. Tie stačí vymaľovať príslušnými farebnými odtieňmi. Obraz môžete zvoliť v rôznych veľkostiach, na výber máte tiež veľké plátno, ktoré sa stane skvelou dekoráciou vášho interiéru, či menšie plátna. A vytvoriť si môžete napríklad práve originálny obraz Mony Lisy, ktorý by vám pokojne mohol závidieť aj samotný Leonardo Da Vinci!

Diamantové maľovanie

Okrem klasického maľovania máme v ponuke tiež diamantové maľovanie. Potrebovať nebudete štetce ani farby, stačiť vám bude troška trpezlivosti. Ide o lepkavé plátno, ktoré je označené symbolmi. Podľa tých stačí lepiť jednotlivé diamanty pomocou diamantovacieho pera. Vrhnite sa do tvorenia a pozorujte, ako vám pod rukami vzniká jedinečný obraz. Ten sa navyše na svetle krásne ligoce, takže rozhodne upúta pozornosť.

Diamantové i maľované obrázky sú pôsobivé, pričom vytvoriť si ich zvládnete, aj keď nepatríte medzi umelcov. Ide o skvelú voľnočasovú zábavu, pri ktorej sa zrelaxujete, a odmenou vám bude netradičný obraz.