Tvorenie so zažehľovacími korálkami – vráťte sa do detských čias!

Kreatívne tvorenie je skvelou voľnočasovou aktivitou, pri ktorej môžete relaxovať, a pritom vytvoriť svoj vlastný kúsok umenia. Zažehľovacie korálky sú populárne nielen medzi deťmi. Ide o zaujímavú techniku, s ktorou zvládnete vytvoriť najrôznejšie zábavné motívy.

Zažehľovacie korálky

Pôvod zažehľovacích korálok sa datuje do sedemdesiatych rokov dvadsiateho storočia. Skladačky z korálok, z ktorých možno vytvoriť jednotný obrázok, vynašiel Dán Malte Haaning. Postupne sa tento štýl tvorenia začal rozširovať a medzi deťmi si získal obľubu. Ide totiž o relatívne jednoduchý proces, pri ktorom stačí ukladať umelohmotné korálky na podložku. Sú to malé trubičky, ktoré sa po prežehlení spoja do jednotného obrázka. Zažehľovacie korálky pritom umožňujú výrobu ľubovoľného motívu. Je teda možné nechať si vytvoriť aj svoj vlastný motív podľa predlohy obľúbeného domáceho miláčika, filmovej postavy a podobne.  

Kreatívne tvorenie

Zažehľovacie korálky ponúkajú rýchle a ľahké tvorenie. V našej ponuke nájdete už pripravené súpravy, stačí tak len vybrať motív, ktorý sa vám páči. Ukladanie korálok na podložku je jednoduché a skvele sa tak hodí pre deti rôzneho veku. Táto aktivita si však rozhodne získa popularitu aj medzi dospelými! Ak si chcete dopriať chvíľku pre seba alebo hľadáte spoločnú aktivitu, ktorú si užijete aj s deťmi, zažehľovacie korálky sú výbornou voľbou.

Zažehľovacie korálky – vzory

V balení nájdete všetky potrebné korálky, podložky na ukladanie korálok a, samozrejme, aj predlohu, podľa ktorej môžete hneď začať skladať.

Ponuka motívov je rozmanitá, je tak len na vás, pre ktorý sa rozhodnete. Vzory pre zažehľovacie korálky ponúkajú v podstate neobmedzené možnosti. Dostupné sú motívy z hier, seriálov, zaujímavé pamiatky z rôznych kútov sveta a oveľa viac.

Vzhľadom na to, že ponuka motívov je naozaj rozmanitá, každý si vyberie svoj obľúbený motív. Medzi populárnymi dizajnmi nájdete napríklad aj zažehľovacie korálky – zvieratká, ako aj slávne osobnosti alebo jednoduché motívy ovocia. Obrázok podľa svojho gusta si tak určite vyberú deti i dospelí.

Zažehľovačky z vlastnej fotky

Navyše si môžete nechať vytvoriť aj originálnu predlohu podľa vlastnej fotografie. Len čo budete mať hotovo, stačí dielo prežehliť, aby sa korálky spojili. Vznikne tak krásna zjednotená dekorácia, ktorú si môžete ihneď vystaviť a ozdobiť ňou ľubovoľný priestor.

Pri skladaní zažehľovacích korálok si môžete užiť veľa zábavy s deťmi alebo si, naopak, dopriať chvíľku pre seba a vrátiť sa s touto populárnou zábavou do detských čias. Keďže ide o nenáročnú aktivitu, dospelí si pri nej vychutnajú výdatný relax, a pre deti poslúži okrem skvelej zábavy aj na rozvoj jemnej motoriky a kreativity.