Vneste krásu jedinečných svetových pamiatok do svojho interiéru

Na svete je nespočetne nádherných miest, ktoré rozhodne stoja za návštevu. Napríklad pamiatky UNESCO, ktoré sú veľmi významné. Vidieť ich všetky na vlastné oči je však len ťažko možné, ale nemusíte si zúfať. Ich krásu totiž môžete vniesť rovno do svojho domova vďaka originálnym obrazom.

Pamiatky UNESCO vo svete

Zoznam svetového dedičstva UNESCO obsahuje pamiatky na obrovskom množstve rôznych miest, ktoré sú niečím výnimočné. Nachádzajú sa po celom svete, dokonca aj v našej krajine ich máme sedem. Ide o kultúrne a prírodné unikátne pamiatky, ktoré stojí za to vidieť. Často sú to skutočne okúzľujúce miesta. Ak teda ešte nemáte plány na budúcu dovolenku, pozrite sa na zoznam pamiatok UNESCO a nechajte sa zlákať ich krásou a históriou.

Európske pamiatky

Pamiatok UNESCO je v Európe mnoho, poďme sa preto pozrieť aspoň na tie najobľúbenejšie z nich.

  1. Často navštevovaná je Barcelona, kde môžete obdivovať diela architekta Antonia Gaudího.
  2. Neďaleko nás leží preslávené rakúske mesto Salzburg.
  3. Popularite sa teší tiež Národný park Plitvické jazerá v Chorvátsku.

Existuje však aj mnoho ďalších, menej známych miest, ktoré sú ale nemenej atraktívne.

Pamiatky vo svete

Poďme sa pozrieť aj na obľúbené svetové lokality.

  1. Veľmi obľúbenou pamiatkou je Machu Picchu v Južnej Amerike.
  2. Medzi ďalšie pamiatky UNESCO vo svete patrí tiež Tádž Mahal v Indii.
  3. Častou turistickou destináciou je aj Veľký čínsky múr, Skalný dóm v Jeruzaleme, Terakotová armáda či napríklad Golden Gate Bridge.

To však zďaleka nie je všetko.

Rímske Koloseum

Ak sa rozhodnete navštíviť Taliansko, konkrétne Rím, určite by ste nemali obísť Koloseum. Je významným dielom rímskej kultúry a má bohatú históriu. Ide o ikonické miesto, ktoré pozná takmer každý. Spájajú sa s ním rôzne príbehy, a tak je významnou pamiatkou, ktorú si vážime dodnes.

Katedrála Notre-Dame

Táto parížska katedrála je nádherným symbolom francúzskej gotickej architektúry. Ocenia ju preto najmä milovníci architektúry, ale jej krása je badateľná už na prvý pohľad. I Notre-Dame má veľmi bohatú históriu a stal sa tak významným miestom.

Opera v Sydney

Keď sa posunieme do 20. storočia, všimneme si, že v tomto období už vznikali odlišné architektonické diela. Jedným z tých najvýraznejších je opera v Sydney, ktorá je vďaka svojmu tvaru nezameniteľná. Zaujímavosťou je, že v tejto opernej sále nájdeme najväčší mechanický organ na svete, ktorý tvorí 10 154 píšťal.

Vytvorte si vlastný obraz

Okúzľujúcich a významných miest je na celom svete nespočetne. Ak ste si niektoré z nich zamilovali, môžete si ich atmosféru priniesť rovno domov. Staňte sa na chvíľu umelcom a zvečnite na plátno motívy pamiatok, ktoré budú krásne zdobiť váš interiér. Vďaka maľovaniu podľa čísiel UNESCO to hravo zvládnete.

Ak máte dobrodružného ducha a radi by ste navštívili všetky tieto pamiatky, priblížte si ich zatiaľ aspoň vďaka obrazu. Ponuka motívov je široká, takže si určite vyberiete.