Vstúpte do sveta farieb a ligotu s diamantovým maľovaním

Diamantové maľovanie je jednou z kreatívnych činností, ktorú by ste si nemali nechať ujsť. Spája modernú techniku, zábavu i relax. Celý proces je jednoduchý a môžete si vďaka nemu vytvoriť jedinečný obraz, ktorý dokonale ozdobí vašu domácnosť.

Image1

Užite si spoločný čas

Image1

Relaxujte offline

Image1

Krásny a originálny darček

Vynikajúca voľnočasová aktivita

Ak máte blízko k umeniu a radi by ste vytvorili svoj vlastný obraz, diamantové maľovanie pre vás bude dokonalou voľbou. Domáce tvorenie vás zabaví, môžete u neho príjemne relaxovať a výsledkom bude originálne dielo, ktoré vás určite poteší. Tento kreatívny proces je nenáročný. Vystačíte si totiž len s lepkavým plátnom, drobnými diamantmi a diamantovacím perom. To všetko je dostupné v praktickej súprave, aby ste mohli rovno začať tvoriť. Ligotavé kamienky sú jednoducho očarujúce a rýchlo si vás získajú.

Krása a originalita

V ponuke na vás čakámnoho rôznych motívov. Či už vás lákajú abstraktné vzory, motívy zvierat, prírody, kvetín, alebo vesmír, určite si vyberiete. Z diamantov môžete zvečniť napríklad aj:

  • svoje obľúbené miesto,
  • postavu z filmu,
  • osobnosť,
  • dielo niektorého zo slávnych umelcov.

Dostupné sú navyše aj viacdielne motívy zložené z niekoľkých obrazov – ligotavé dielo sa tak stane skutočnou dominantou miestnosti.

Okrem toho, že môžete vyberať z mnohých rôznych pripravených motívov, na plátno možno nechať zvečniť aj vašu fotografiu.Predloha s farebnými symbolmi slúži ako praktická pomôcka, takže budete hneď vedieť, kam jednotlivé kamienky nalepiť. Pod rukami vám tak vznikne originálne spracovanie vášho obľúbeného momentu.

Na jednoduchšie tvorenie

Základ súpravy tvorí samotné zrolované plátno. No aby sa vám lepšie pracovalo, vyplatí sa zvoliť možnosť s vnútorným dreveným rámom. S napnutým plátnom sa vám totiž bude oveľa jednoduchšie pracovať. Vždy je však dobré plochu si niečím podložiť, aby omylom nedošlo k pretlačeniu plátna. Na diamantové maľovanie s rámom sa skvele hodí svietiaca LED podložka, ktorá slúži ako opora, ale zároveň tiež presvieti natlačené symboly, ktoré tak budú lepšie viditeľné. Prípadne ale môžete ako podložku využiť aj obyčajnú knihu či pevnú dosku.

Pri tvorení oceníte tiež diamantovacie pero. To vám výrazne uľahčí prenos kamienkov na plátno. Na prvý pohľad sa podobá bežnému peru, jeho hrot je však dutý. Stačí doň nabrať lepivú hmotu a k tej prichytiť diamant – ten potom ľahko nalepíte na plátno a môžete pokračovať s ďalším kamienkom. Práve vďaka peru je celý proces diamantovania hravý a zároveň pohodlný.

Zlepšenie pozornosti a koncentrácie

Vzhľadom na to, že budete tvoriť s naozaj drobnými diamantmi, rozhodne sa nezaobídete bez trpezlivosti, precíznosti a dôrazu na detail. Sústredenie sa na správne umiestnenie kamienkov vám však pomôže zlepšiť si pozornosť a koncentráciu. Vďaka tomu môžete aspoň na chvíľu zabudnúť na každodenné starosti a stres, čo vedie k uvoľneniu napätia a zlepšeniu nálady.

Kto teda dostane na Valentína diamanty?

Maľovanie v tejto netradičnej podobe ponúka skvelý spôsob relaxu. S farebnými kamienkami sa uvoľníte, dáte priestor kreativite a zaženiete chmúrne myšlienky. Pritom si vytvoríte jedinečný obraz, ktorý sa bude skvele vynímať vo vašom interiéri.