Zvečnite na plátne originálny motív alebo sa nechajte uniesť abstrakciou

Zvečnite na plátne originálny motív alebo sa nechajte uniesť abstrakciou

Maľovanie je skvelou voľnočasovou aktivitou, pri ktorej dávame priestor kreativite a oddýchneme si tak od každodenných starostí a stresu. Ak sa nepovažujete práve za umelca, určite to neznamená, že by ste nemohli maľovať. Existujú totiž rôzne riešenia, ako hravo vytvoriť krásne diela.

Plátno s ľubovoľným motívom

Ak si netrúfate na tvorbu vlastného motívu alebo jednoducho chcete vyskúšať niečo nové, určite sa vám zapáči maľovanie podľa čísiel na plátno. Na výber máte z rôznych predkreslených motívov. Zvoliť si môžete už pripravený motív alebo si nechať vytvoriť úplne vlastný, napríklad podľa fotografie. Plátno je rozdelené na niekoľko políčok označených číslami, podľa ktorých potom maľujete. Hravo tak zvládnete namaľovať aj zdanlivo zložité obrazy.

Zarámované plátno

Pri výbere plátna máte dve možnosti. Prvou z nich je voľba len zrolovaného plátna, na ktorom môžete tvoriť. Ak si však obraz chcete po vymaľovaní zavesiť, je lepšie zvoliť už zarámované plátno. Maľovanie podľa čísiel s rámom je totiž jednoduchšie – plátno je napnuté a pripravené na maľovanie, takže nebudete mať starosti navyše.

Vlastné tvorenie

Ak vás zrovna neláka maľovanie podľa čísiel a namiesto konkrétneho motívu máte v obľube skôr abstrakciu, máme pre vás skvelé riešenie. Potrebovať budete len plátno, farby a tiež izolepu.

  1. Ešte než začnete s maľovaním, polepte plátno izolepou tak, aby vznikli rôzne obrazce.
  2. Každé z políčok potom môžete vymaľovať ľubovoľnou farbou.
  3. Na záver už stačí len odstrániť pásku a získate originálny obraz.

S maľovaním podľa čísiel sa z vás stane umelec, hoci ste to o sebe predtým ani netušili. Vyberte si z rozmanitých motívov a zvečnite ich vo farbách pomocou štetcov.