Diamantové maľovanie: užitočné tipy

Diamantové maľovanie prináša veľkú výzvu, na ktorej konci je dokonalý ligotavý obraz. Ak s diamantovým maľovaním ešte len začínate, ideálne je vyskúšať si na menších rozmeroch plátna, ako veľmi vás bude baviť. Než totiž dosiahnete výsledok, chvíľku to zaberie. My sme spojili svoje skúsenosti s pripomienkami našich zákazníkov a prinášame vám tipy, ako plynule zvládnuť celý proces.

 

NAUČTE SA PRACOVAŤ S DIAMANTMI

Na diamantovom maľovaní nie je nič ťažké. Pár tipov vám ale ušetrí rozhodovanie a pridá na zábave!

  • Vždy si vysypte na misku menšie množstvo diamantov z vrecúška. Po zatrasení sa vám lepšie rozprestrú.
  • Najprv sa vrhnite na nalepovanie jednej farby diamantov, až potom prejdite na ďalšiu. Urýchlite tak ich aplikáciu a vyhnete sa chaosu.
  • Vložiť diamant medzi 2 už umiestnené kamienky môže byť ťažšie. Zatlačte naň perom silnejšie a diamant na miesto krásne zapadne.

NAUČTE SA PRACOVAŤ S DIAMANTOVACÍM PEROM

V kreatívnej súprave na diamantové maľovanie objavíte špeciálne pero a kocku lepivej hmoty. Vďaka týmto pomocníkom je celý proces hračka. 

  • Vložili ste pero do lepivej hmoty, ale diamant sa k nemu neprilepil? Skúste pero do hmoty ešte raz poriadne zatlačiť. Pero je pripravené na diamantové maľovanie, ak je v jeho špičke vidieť nabratá lepivá hmota. 
  • Vedeli ste, že do pera ľahko naberiete až 3 kamienky naraz? Vyskúšajte najprv 1, potom 2 a až budete mať istotu v ruke, 3 kamienky vám pôjdu ako po masle.

CHCE TO SYSTÉM

Plátno, fólia, kamienky, pero, lepivá hmota, vrecúška a rôzne symboly, k tomu lopatka. Vytvorte si systém práce, aby ste sa nestratili vo vlastnej tvorivosti!

  • Skončili ste zatiaľ s jednou farbou? Presypte zvyšné diamanty z lopatky priamo do náhradného zip vrecúška, aby sa vám nepostrácali.
  • Aby ste už nabudúce nemuseli párovať kód a symbol z plátna, nalepte si na vrecúško nálepku so správnym označením.
  • Začnite diamantovať v jednom z rohov obrazu. Ochrannú fóliu odlepujte postupne podľa svojho tempa. Ak by ste hneď odlepili celú fóliu, plátno nebude nič chrániť a do budúcej diamantovej kratochvíle by sa vám naň mohlo nalepiť veľa prachu a iných nečistôt.
  • Dokončili ste odlepenú časť obrazu? Prikryte ju fóliou a zatlačte na ňu dlaňou, aby ste sa uistili, že diamanty spoľahlivo držia na mieste.

 

 

 

Diamantové maľovanie vám 100 % spríjemní aj naše príslušenstvo. Ste pripravení pozdvihnúť túto činnosť na vyššiu úroveň?