Mám objednať obraz s rámom alebo mi stačí bez rámu?

Pri objednávaní súprav na maľovanie podľa čísiel si zákazníci často nevedia dať rady pri rozhodovaní, či majú objednať obraz s rámom, alebo bez. Tiež medzi nich patríte? Prečítajte si, aký je rozdiel v obraze na ráme a bez neho, a zvoľte si ten správny variant.

Obraz na maľovanie podľa čísiel BEZ RÁMU

Ide o základný lacnejší variant, ktorý si ale zákazníci často predstavujú rôzne. Na trhu s maľovaním podľa čísiel sa ustálilo, že „bez rámu“ znamená skutočne len plátno zrolované ako koberec.

Historicky to zrejme vychádza z toho, že sa maľovanie podľa čísiel posielalo až z Číny a na takú vzdialenosť sa nevyplatilo posielať obrazy napnuté na drevených rámoch. Je to príliš ťažké, krabica je v takom prípade príliš objemná a na dlhú prepravu je zložité ochrániť plátno a rám pred poškodením. Maľovanie podľa čísiel sa teda bežne predáva vo verzii bez rámu, rovnako ako napríklad plagáty.

Avšak vďaka tomu, že sa maľovanie podľa čísiel začalo vyrábať aj priamo v Českej republike, doprava je lacnejšia a bezpečnejšia. Pokojne teda môžeme na Vymalujsisam.sk ponúkať obrazy na maľovanie podľa čísiel aj vo verzii s rámom.

Obraz na maľovanie podľa čísiel S RÁMOM

Ak si objednáte tento variant, príde vám plátno už natiahnuté na drevenom ráme. Tzv. blind rám, ktorý používame, je napínací rám, ktorý slúži ako konštrukčná opora pre maliarske plátno. Označenie blind vychádza z toho, že zostáva ukrytý pod plátnom, takže je viditeľný len zo zadnej strany obrazu. Nemá teda ozdobnú funkciu, ale ide o praktickú vychytávku, vďaka ktorej sa vám nielenže bude lepšie maľovať, ale hotový obraz si potom môžete rovno zavesiť na stenu.

 

Máte jasno v tom, ktorý variant zvoliť? Pozrite sa na pár ilustrácií:

BEZ RÁMU = LEN PLÁTNO

 

S RÁMOM = PLÁTNO NATIAHNUTÉ NA DREVENOM RÁME

 

Vo Vymalujsisam.sk považujeme za samozrejmosť, že si za natiahnutie plátna na rám neúčtujeme žiadne peniaze navyše, ako to robia niektorí ďalší predajcovia.