Typy rámovania

Pri objednávaní našich kreatívnych súprav zákazníci občas tápu, či majú objednať obraz s rámom alebo bez neho. A po rozhodnutí „s rámom“ zase prichádza na rad otázka, ktorý vybrať. Možností totiž ponúkame viacero. Tiež váhate? Prečítajte si o jednotlivých variantoch rámovania a zvoľte pre seba ten správny!

Vďaka tomu, že naše súpravy vyrábame vo vlastnej továrni priamo v Českej republike, doprava je lacnejšia a bezpečnejšia ako zo zahraničia. Môžeme tak vo Vymalujsisam.sk ponúkať všetky obrazy aj v cenovo dostupných verziách na ráme.  

Obraz S RÁMOM

Aby ste mohli so svojím hotovým dielom bez problémov manipulovať a užiť si ho po dokončení naplno, ponúkame vám hneď niekoľko možností dodania. Plátno vám buď natiahneme na rám, alebo si ho môžete vybrať nalepené na doske z rôznych materiálov. Všetky tieto možnosti vám nielen uľahčia tvorenie obrazu, ale môžete si ho ihneď po dokončení jednoducho vystaviť – či už na stenu, alebo napríklad na poličku. 

Aká možnosť vám bude najviac vyhovovať?

 

S vnútorným rámom 

Ak objednáte tento variant, príde vám plátno rovno natiahnuté na drevenom ráme. Podľa vybraných rozmerov vám domov dorazí obraz v tvare štvorca alebo obdĺžnika. 

Vnútorný rám, ktorý používame, je napínací a slúži ako konštrukčná opora pre maliarske plátno. Pod plátnom zostáva ukrytý, takže je viditeľný len zo zadnej strany obrazu. Nejde teda o ozdobnú záležitosť, ale o praktickú pomôcku, ktorá uľahčí tvorenie a umožní vám zavesiť si hotový obraz rovno na stenu. 

 

Okrúhly rám

Hodil by sa vám do interiéru skôr okrúhly obraz? Žiadny problém! Plátno vám napneme na drevený rám okrúhleho tvaru a tomu, samozrejme, prispôsobíme aj samotný motív. Ide tiež o typ vnútorného rámu, ktorý je viditeľný len zo zadnej strany obrazu. Neslúži ako ozdoba, zato umožňuje jednoduché zavesenie na stenu. 

Momentálne predávame okrúhle rámy s priemerom 50 cm a 80 cm.

 

Na drevenej doske 

Nemáte miesto na stene, zato vaše poličky zívajú prázdnotou? Variant plátna nalepeného na doske si zamilujete! Po dokončení dokonca ani nemusíte hľadať, či vám doma náhodou nezostali nejaké klince – jednoducho obraz postavíte kamkoľvek, kde sa dá oprieť o stenu. Tenučká drevená doska je skvelý pomocník pri tvorení obrazov, pretože plátno zospodu efektívne podopiera. Zároveň zapadne do každého interiéru.

Vystavenie uľahčia aj naše skvelé drevené stojany, s ktorými nemusíte mať strach, že by vám váš výtvor spadol.

Na plastovej doske 

Táto možnosť ponúka rovnaké výhody pri tvorení a vystavovaní ako v prípade drevenej dosky – ale je z plastu. Zaujme vás tento čisto biely variant?

 

Obraz BEZ RÁMU

Ide o náš základný a najlacnejší variant, ktorý zahŕňa len zrolované plátno, a to doslova – domov vám príde plátno s vybraným motívom, zrolované ako koberec. 

Historicky tento typ dodania tkvie v tom, že väčšina predajcov objednávala maľovanie podľa čísel z Číny a na takú vzdialenosť sa nevyplatilo posielať obrazy napnuté na drevených rámoch. Krabica by totiž bola príliš objemná, ťažká a počas dlhej prepravy by bolo zložité ochrániť plátno a rám pred poškodením. Maľovanie podľa čísel sa teda po celom svete štandardne predáva vo verzii bez rámu, rovnako ako napríklad plagáty.

Vďaka tomu, že my sme si nielen maľovanie podľa čísel, ale aj ďalšie techniky začali vyrábať sami priamo v Českej republike, doprava od nás je lacnejšia a bezpečnejšia. Preto vám vo Vymalujsisam.sk môžeme ponúkať obrazy na maľovanie podľa čísel, diamantové maľovanie a bodkovanie aj vo verzii na ráme.

Variant s rámom vrelo odporúčame! Navyše u nás považujeme za samozrejmosť, že si za natiahnutie plátna na rám neúčtujeme žiadne dodatočné poplatky, ako to robia niektorí iní predajcovia.

 

1600x1200_DBN_varianta_BEZ_RÁMU