Na veľkosti palety záleží alebo Prečo sme najkvalitnejší na trhu s maľovaním podľa čísiel

Viete, ako spoznať kvalitný obraz na maľovanie podľa čísiel? Jedným zo spoľahlivých ukazovateľov je napríklad počet farieb v palete. Od ich množstva totiž závisí, koľko odtieňov hotový obraz rozpozná a ako sa bude – napríklad pri maľovaní z vlastnej fotky – podobať skutočnosti. Chcete zachytiť momenty zo svojho života naozaj verne? Prečítajte si, prečo sme najkvalitnejší na trhu. 

MÁME 700 FARIEB V PALETE – 3x viac ako ostatní 

To znamená, že vám môžeme zaručiť výsledný obraz, ktorý bude čo najviac podobný predlohe na fotografii. Farebné odtiene totiž vieme vychytať do tých najjemnejších nuáns. V začiatkoch výroby na Vymalujsisam.sk sme skúšali pracovať s menšou paletou okolo 250 farieb. Nebolo s ňou ale možné vytvoriť maľovanie podľa čísiel v takej kvalite, s ktorou by sme boli spokojní. Na prvý pohľad sa možno môže zdať, že farieb je dostatok, ale opak je pravdou: kvalitné maľovanie podľa čísiel z vlastnej fotky s takou obmedzenou paletou jednoducho nejde urobiť. 

Počet farieb v našej palete kolíše podľa toho, aké odtiene sa nám podarí vyrobiť, priebežne sa ale nikdy nedostávame pod 700 rôznych farieb.

Bežne tak máme trikrát väčší počet farieb, než s ktorými musí pracovať naša konkurencia. A to je značný rozdiel! Presvedčte sa na vlastné ťahy štetcom!

Rozsiahla paleta farieb zaisťuje najlepšie výsledky obrazov s maľovaním podľa čísiel na trhu.

ČESKÁ VÝROBA

Vo Vymaľuj si sám ideme vlastnou cestou a nespoliehame sa na dodávateľov zo zahraničia. Napísali sme si svoj softvér na prevádzanie motívov a fotografií na predlohu pre maľovanie podľa čísiel a výrobu akrylových farieb, ktoré sa používajú na vymaľovanie obrazov, si tiež zaisťujeme sami. Motívy do našej ponuky nekopírujeme, ale zháňame si ich po vlastnej osi. Nielen na českom trhu sme preto úplne unikátni a absolútne sebestační. 

 

 

U nás nájdete stovky originálnych motívov na vymaľovanie.

 

Prečo je to také dôležité? Z našich skúseností totiž na trhu s maľovaním podľa čísiel všeobecne figurujú hlavne dva základné druhy výroby, ktoré európski predajcovia využívajú a ďalej ich predávajú svojim zákazníkom. 

1.    Čínska výroba maľovania podľa čísiel

Čínski výrobcovia majú obvykle v palete vyše 500 farieb. Ich plátna teda majú určitú kvalitu, ale spravidla sa predávajú bez rámov, takže vám obraz dorazí zrolovaný. Nevýhodou pre zákazníka z Európy je dlhá dodacia lehota z Číny a v období zvýšeného dopytu, ako sú Vianoce alebo tradičné čínske oslavy nového roka vo februári, sa dodanie ešte výraznejšie predlžuje a prekračuje aj 40 dní. Od júla 2021 je ďalšou prekážkou nákupu nová legislatíva, ktorá určuje nutnosť doplatenia DPH, čo so sebou prináša nepríjemné formality.

TIP! Chcete vedieť, ako spoznať, že nejaký e-shop predáva tovar z Číny? Vybratý obchod napríklad neumožňuje objednať maľovanie podľa čísiel z vlastnej fotky s doručením do 14 dní.

2.    Lotyšská výroba maľovania podľa čísiel

Ide o franšízu lotyšsko-ruskej firmy, ktorú na českom trhu využívajú dve veľké značky. Nevýhodou tejto výroby je výrazne obmedzená paleta farieb, s ktorou musia spoločnosti pracovať – je ich len 243. Ďalšou nevýhodou lotyšskej franšízy je skutočnosť, že rovnaký obraz si už pravdepodobne namaľovali desiatky či rovno stovky iných maliarov v ostatných krajinách. O originálnych dielach teda rozhodne nemožno hovoriť.

TIP! Ako spoznať, že ide o obraz lotyšsko-ruského pôvodu? Všetky obrazy majú charakteristické označenie farieb tvorené písmenom a číslicou, teda napr. J1, W2, &3 atď.

 

VLASTNÁ TVORBA GRAFICKÝCH NÁVRHOV 

Ak si chcete objednať obraz z vlastnej fotografie, pred odoslaním zásielky vám pošleme grafický návrh na schválenie, ktorý vám ukáže, ako bude výsledný obraz vyzerať, keď si ho vlastnoručne vymaľujete. Grafické návrhy vytvárame z vami zaslaných fotiek priamo my, takže môžeme poskytovať kvalitný a individuálny servis, ktorý vám napríklad umožňuje raz zmeniť názor a zaslať nám na spracovanie inú fotografiu. Nová fotografia v objednávkovom procese nahradí tú pôvodnú. Konáme na osobnej úrovni s ľudským prístupom a cieľom plne uspokojiť každého zákazníka. 

Vďaka grafickému návrhu od nás budete mať jasnú predstavu o tom, ako bude výsledok vyzerať.

 

VÝNIMOČNÁ KVALITA TLAČE

Viete, ako sa meria kvalita tlače? Udáva sa v tzv. DPI – z angličtiny „dots per inch“, teda v počte pixelov na riadok s dĺžkou 2,54 cm. Časopisy i väčšina firiem vyrábajúcich maľovanie podľa čísiel držia kvalitu tlače na 300 DPI. My veríme, že čísla a línie vytlačené na plátne sú jedným zo základných predpokladov, aby ste si naše maľovanie podľa čísiel naozaj užili. Preto pripravujeme všetky podklady v kvalite 600 DPI.

Čo z toho plynie pre vás? Naše plátna sa vám budú čítať oveľa lepšie ako plátna ostatných výrobcov maľovania podľa čísiel. Aj naše najmenšie políčka s číslami sú totiž vďaka tejto výnimočnej kvalite tlače krásne vidieť. Posúďte sami na porovnaní obrázkov:

 

1) Príklad bežnej tlače označených políčok na plátne na maľovanie podľa čísiel  

2) Príklad našej tlače označených políčok na maľovanie podľa čísiel

 

FARBY MERIAME SPEKTROFOTOMETROM

Pred naskladnením používame na meranie farieb profesionálny spektrofotometer. Ten nám pomáha predchádzať omylom pri orientácii v takej obrovskej palete farieb, ktorú ponúkame. Nestáva sa preto často, aby sa zaslaná farba odlišovala od nášho grafického návrhu. 

 

A čo hovoríte na našu paletu vy, naši zákazníci? Prečítajte si pár recenzií od maliarov a maliarok, ktorým sa už naše obrazy dostali pod štetec!

„Rozhodne sa toho nemusí nikto báť, nie je to vôbec zložité, len piplačka. Ale to preto, že som si vybral trávu ako pozadie, a tak tu mám 10 odtieňov zelenej. Pripravte si na prácu čas, nedá sa to urýchliť, medzi nanášaním jednotlivých farieb je dobré počkať na uschnutie. Každý nezdar sa však dá premaľovať. Výsledok bude stáť za to.“

„Perfektná komunikácia, rýchlosť a spracovanie.“

„Krásne farby.“

„Maľujem už druhý obraz podľa vlastnej fotky a som veľmi nadšená. Je to závislosť a priťahuje vás to ako magnet!“

„Krásny výsledok, veľmi kvalitné spracovanie. Tešíme sa na výsledok.“

„Veľmi rýchle a profesionálne vybavenie vrátane poradenstva (o vhodnosti fotky) vopred.“

„Zatiaľ som ešte nezačal maľovať, ale podľa predtlačenej predlohy si myslím, že obraz bude super.“

„Zaslaná fotka nebola v dostatočnej kvalite a pán so mnou veľmi ochotne a trpezlivo komunikoval. Až keď sa mi podarilo poslať kvalitné foto, bol vypracovaný návrh, ktorý šiel do výroby až po mojom odsúhlasení. Obraz prišiel a je veľmi kvalitne vyrobený. Veľmi sa tešíme na reakciu obdarovaného a na výsledok po vymaľovaní.“

„S nákupom som veľmi spokojná. Ešte pred samotným nákupom mi boli poskytnuté potrebné informácie. Kvalitný a ochotný prístup. Hneď prvý grafický návrh bol taký, aký som si predstavovala. Rozhodne to nebol posledný nákup.“

„Spracovanie ma prekvapilo, obraz bude ako v reáli.“

„Veľmi odporúčam tento obchod. Môžeme si len priať, aby bolo takých čo najviac.“