Návod na bodkovanie

1.    Rozbaľte si svoj balíček

Obsahuje všetko, čo budete na bodkovanie potrebovať, teda:

  • Plátno s predkreslenými prázdnymi kolieskami rôznych veľkostí.
  • 2x fixku na bodkovanie podľa zvolenej farby.

Vzhľadom na naše skúsenosti dodávame k obrazom 2 druhy fixiek s rôznymi hrotmi, aby bolo možné dosiahnuť čo najprecíznejší výsledok:

  • Hrubá fixka – pomocou nej vybodkujete väčšinu obrazu.
  • Tenká fixka – príde vhod na tie najmenšie bodky, keď sa hrotom potrebujete len jemne dotknúť plátna.

1.    Pustite sa do bodkovania!

Cieľom je vyplniť všetky prázdne kolieska a nakoniec odhaliť svoj vybraný motív.

Fixkou robte na plátno rôzne veľké bodky podľa predlohy. Vždy je potrebné vyfarbiť celý priestor prázdneho kolieska. Na plátne nájdete v závislosti od daného motívu až desiatky rôznych veľkostí koliesok – niekedy vám bude stačiť ľahko sa dotknúť fixkou plátna, inokedy bude nutné trochu pritlačiť. Väčšie kolieska budete zase skôr vyfarbovať.

 

2.    Zvoľte si techniku, ktorá vám vyhovuje

Fixka sa na plátne takmer nerozmazáva, ak ale nechcete nič riskovať, zamerajte sa pri bodkovaní vždy na oblasť, u ktorej nehrozí, že si ju rozotriete rukou. Postupovať môžete napríklad od stredu plátna k jeho okrajom, vyfarbiť najprv kraje na obraze, rohy atď.

Samotná technika vyfarbovania koliesok už je len na vás. Zameriate sa na najväčšie kolieska? Alebo chcete rýchlejšie výsledky a rozhodnete sa vybodkovať najprv tie najmenšie? Alebo zvládnete rovno všetky veľkosti koliesok v určitej oblasti naraz?

 

3.    Buďte trpezliví

Bojíte sa, či výsledok vyjde ako na našom grafickom návrhu? Neurobili ste náhodou niekde bodky väčšie alebo menšie? Nebojte sa! Skvelého výsledku sa dočkáte, aj keď vám ruka občas ujde a neobkreslíte koliesko na plátne úplne presne. Na moment, keď prvýkrát začne z vášho plátna vystupovať zvolený motív, si síce chvíľku počkáte, ale keď ho zbadáte, bude to stáť za to!

 

4.    Hotovo?

Ak ste si vybrali variant s rámom, môžete si svoj hotový výtvor ihneď zavesiť na stenu. Vkusná dvojfarebná dekorácia založená na kontraste svetlejších a tmavších bodov spríjemní každý priestor.

 

 

5.    Pochváľte sa!

Podeľte sa o svoje vybodkované dielo s nami a ďalšími milovníkmi bodkovania!