NÁVOD na diamantové maľovanie

 

Zamilovali ste sa do diamantového maľovania a chcete si ho vychutnať v čo najvyššej kvalite? Od apríla 2021 sme sa stali prvým priamym výrobcom diamantovačiek v Česku! Všetky súpravy vystavené na našom e-shope tak pre vás máme na sklade v Prahe a sme pripravení vám ich rýchlo odoslať. 

Diamantovanie sa podobá maľovaniu podľa čísiel, ale namiesto štetca a akrylových farieb vyplňujete lepkavé plátno so symbolmi stovkami malých plastových diamantov vybrúsených do oslnivého lesku. V našom návode krok za krokom vám prinášame ľahký postup diamantového maľovania.

Súprava na diamantové maľovanie obsahuje

 • 1x plátno (podľa objednávky zvinuté alebo vypnuté na ráme)
 • 1x diamantovacie pero
 • 1x kocka lepivej hmoty na prichytenie diamantov k peru
 • 1x plastová lopatka na diamanty
 • Vrecúška s diamantmi označené číselným kódom (počet je individuálny)
 • Zip vrecúška (na presypanie načatých diamantov)
 • Nálepky so symbolmi na zip vrecúška

 

  

Vybalenie všetkých častí

 1. Rozbaľte balíček od Vymalujsisam.sk a pripravte si na rovnú plochu pred seba rozvinuté plátno (alebo obraz na ráme) a všetko príslušenstvo.

Príprava

2. Vrchná strana plátna s predtlačeným motívom má na sebe ochrannú vrstvu – opatrne kúsok odlepte. Nestrhávajte ju ale celú, aby lepivý podklad nevyschol, kým obraz dokončíte. Aj lepivá hmota na diamantovacie pero obsahuje fóliu. Pred použitím ju z vrchnej časti odstráňte.

Ako nájsť správne vrecúško s diamantmi?

3. Pozrite sa na odhalenú časť obrazu. Aký symbol sa na plátne opakuje najčastejšie? Symbol diamantu na plátne spojte s číselným kódom vrecúška s diamantmi.

Povedzme, že je to napríklad symbol „D“. Pozrite sa do legendy na druhej strane návodu, kde zistíte, akú má symbol „D“ farbu a aký má priradený kód. Podľa týchto informácií ľahko nájdete príslušné vrecúško s diamantmi.

Začnite s diamantovým maľovaním

4. Trochu diamantov z vrecúška nasypte do bielej plastovej lopatky a jemne ňou zatraste. Diamanty sa obrátia plochou stranou nadol, takže budú v ideálnej polohe na prenesenie na obraz.

5. Pero zatlačte hlboko do lepivej hmoty, aby ste ním mohli diamanty ľahko naberať. Hmota sa v špičke drží, takže nie je zakaždým nutné pero do nej vkladať.

6. Vo chvíli, keď máte diamant na špičke diamantovacieho pera, umiestnite ho na zodpovedajúci symbol na plátne. A tak stále dokola! Odstraňujte kúsok po kúsku ochrannú fóliu a nanášajte diamanty, kým vidíte prázdne symboly.

7. Keď pokryjete všetky symboly na plátne príslušnými diamantmi, zatlačte ich doň napríklad pomocou knihy, aby lepšie držali.

8. Máte hotovo? Gratulujeme k vášmu diamantovému obrazu! Podelíte sa s nami o výsledok?

Máte nejaké otázky? Napíšte nám na e-mail obchod@vymalujsisam.sk

Upozornenie: Diamantové maľovanie môže spôsobovať závislosť :)  

Obraz ani diamantovacie pero nie sú hračka a plastové diamanty nie sú pochúťka.

Varovanie: Výrobok nie je vhodný pre deti do 3 rokov.

 

TIPY:

 • Najprv sa vrhnite na nalepovanie jednej farby diamantov, až potom prejdite na ďalšiu.

 

 • Vložiť diamant medzi 2 už umiestnené môže byť trochu ťažšie. Zatlačte naň perom silnejšie a diamant krásne zapadne na miesto.

 

 • Vložili ste pero do lepivej hmoty, ale diamant sa k nemu neprilepil? Skúste pero do hmoty ešte raz poriadne zatlačiť. Pero je pripravené na diamantové maľovanie, ak v jeho špičke vidno nabratú lepivú hmotu.

 

 • Skončili ste zatiaľ s jednou farbou? Presypte si zvyšné diamanty z lopatky priamo do náhradného zip vrecúška. Aby ste už nabudúce nemuseli párovať kód a symbol z plátna, nalepte si na vrecúško nálepku s označením.

 

 • Abyste už příště nemuseli párovat kód a symbol z plátna, nalepte si na pytlíček nálepku s označením.

 

 • Dokončili ste odlepenú časť obrazu? Prikryte ju fóliou a zatlačte na ňu dlaňou, aby ste sa uistili, že diamanty držia na mieste.

 

 • Chcete si obraz po dokončení ihned pověsit na zeď, a zároveň mít snažší celý diamantovací proces? Nezapomeňte si obraz objednat rovnou s vnitřním rámem!

32

Tzv. blind rám je vnútorný rám, ktorý uľahčuje vypnutie obrazu na jednoduché diamantovanie a zároveň si zaň môžete zavesiť hotový obraz na klinec v stene. 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie