NÁVOD na diamantové maľovanie

 

Zamilovali ste sa do diamantového maľovania a chcete si ho vychutnať v čo najvyššej kvalite? Od apríla 2021 sme sa stali prvým priamym výrobcom diamantovačiek v Česku! Všetky súpravy vystavené na našom e-shope tak pre vás máme na sklade v Prahe a sme pripravení vám ich rýchlo odoslať. 

Diamantovanie sa podobá maľovaniu podľa čísiel, ale namiesto štetca a akrylových farieb vyplňujete lepkavé plátno so symbolmi stovkami malých plastových diamantov vybrúsených do oslnivého lesku. V našom návode krok za krokom vám prinášame ľahký postup diamantového maľovania.

Súprava na diamantové maľovanie obsahuje

 • 1x plátno (podľa objednávky zvinuté alebo vypnuté na ráme)
 • 1x diamantovacie pero
 • 1x kocka lepivej hmoty na prichytenie diamantov k peru
 • 1x plastová lopatka na diamanty
 • Vrecúška s diamantmi označené číselným kódom (počet je individuálny)
 • Zip vrecúška (na presypanie načatých diamantov)
 • Nálepky so symbolmi na zip vrecúška

 

  

Vybalenie všetkých častí

 1. Rozbaľte balíček od Vymalujsisam.sk a pripravte si na rovnú plochu pred seba rozvinuté plátno (alebo obraz na ráme) a všetko príslušenstvo.

Príprava

2. Vrchná strana plátna s predtlačeným motívom má na sebe ochrannú vrstvu – opatrne kúsok odlepte. Nestrhávajte ju ale celú, aby lepivý podklad nevyschol, kým obraz dokončíte. Aj lepivá hmota na diamantovacie pero obsahuje fóliu. Pred použitím ju z vrchnej časti odstráňte.

Ako nájsť správne vrecúško s diamantmi?

3. Pozrite sa na odhalenú časť obrazu. Aký symbol sa na plátne opakuje najčastejšie? Symbol diamantu na plátne spojte s číselným kódom vrecúška s diamantmi.

Povedzme, že je to napríklad symbol „D“. Pozrite sa do legendy na druhej strane návodu, kde zistíte, akú má symbol „D“ farbu a aký má priradený kód. Podľa týchto informácií ľahko nájdete príslušné vrecúško s diamantmi.

Začnite s diamantovým maľovaním

4. Trochu diamantov z vrecúška nasypte do bielej plastovej lopatky a jemne ňou zatraste. Diamanty sa obrátia plochou stranou nadol, takže budú v ideálnej polohe na prenesenie na obraz.

5. Pero zatlačte hlboko do lepivej hmoty, aby ste ním mohli diamanty ľahko naberať. Hmota sa v špičke drží, takže nie je zakaždým nutné pero do nej vkladať.

6. Vo chvíli, keď máte diamant na špičke diamantovacieho pera, umiestnite ho na zodpovedajúci symbol na plátne. A tak stále dokola! Odstraňujte kúsok po kúsku ochrannú fóliu a nanášajte diamanty, kým vidíte prázdne symboly.

7. Keď pokryjete všetky symboly na plátne príslušnými diamantmi, zatlačte ich doň napríklad pomocou knihy, aby lepšie držali.

8. Máte hotovo? Gratulujeme k vášmu diamantovému obrazu! Podelíte sa s nami o výsledok?

Máte nejaké otázky? Napíšte nám na e-mail obchod@vymalujsisam.sk

Upozornenie: Diamantové maľovanie môže spôsobovať závislosť :)  

Obraz ani diamantovacie pero nie sú hračka a plastové diamanty nie sú pochúťka.

Varovanie: Výrobok nie je vhodný pre deti do 3 rokov.

 

TIPY:

 • Najprv sa vrhnite na nalepovanie jednej farby diamantov, až potom prejdite na ďalšiu.

 

 • Vložiť diamant medzi 2 už umiestnené môže byť trochu ťažšie. Zatlačte naň perom silnejšie a diamant krásne zapadne na miesto.

 

 • Vložili ste pero do lepivej hmoty, ale diamant sa k nemu neprilepil? Skúste pero do hmoty ešte raz poriadne zatlačiť. Pero je pripravené na diamantové maľovanie, ak v jeho špičke vidno nabratú lepivú hmotu.

 

 • Skončili ste zatiaľ s jednou farbou? Presypte si zvyšné diamanty z lopatky priamo do náhradného zip vrecúška. Aby ste už nabudúce nemuseli párovať kód a symbol z plátna, nalepte si na vrecúško nálepku s označením.

 

 • Abyste už příště nemuseli párovat kód a symbol z plátna, nalepte si na pytlíček nálepku s označením.

 

 • Dokončili ste odlepenú časť obrazu? Prikryte ju fóliou a zatlačte na ňu dlaňou, aby ste sa uistili, že diamanty držia na mieste.

 

 • Chcete si obraz po dokončení ihned pověsit na zeď, a zároveň mít snažší celý diamantovací proces? Nezapomeňte si obraz objednat rovnou s vnitřním rámem!

32

Tzv. blind rám je vnútorný rám, ktorý uľahčuje vypnutie obrazu na jednoduché diamantovanie a zároveň si zaň môžete zavesiť hotový obraz na klinec v stene.