Ako vybrať motív?

Ste pripravení vstúpiť do kreatívneho sveta, kde sa každý môže stať umelcom? Dotknite sa sveta farieb a tvarov a pretvorte prvotnú víziu na vlastné umelecké dielo! Či už hľadáte relaxačnú aktivitu alebo originálnu dekoráciu na stenu, máme pre vás široký výber rozmanitých motívov, ktoré už čakajú, až ich vaše ruky prebudia k životu!

Zvažujete maľovanie podľa čísel, diamantové maľovanie, bodkovanie alebo zažehľovacie korálky? Pomôžeme vám nájsť ten pravý motív, ktorý odráža vašu osobnosť a vkus. Máme pre vás malého sprievodcu, pomocou ktorého objavíte ideálny motív. Prevedie vás výberom od základných kategórií až po premyslené filtre, vďaka ktorým bude váš nákup jednoduchý ako hračka. 

 

KATEGÓRIE

Pre naše výrobky je rozmanitosť motívov kľúčová. Chceme, aby každý našiel to pravé umelecké plátno, ktoré mu bude robiť radosť na prvý pohľad. Preto sme pre vás prehľadne rozdelili motívy do niekoľkých základných kategórií. Ak už máte v hlave nápad, ktorý by ste chceli zhmotniť – či už je to architektonický skvost, známa svetová pamiatka, portrét významnej osobnosti, alebo malebný prírodný výjav – všetko ľahko nájdete v príslušnej kategórii.

 

motivy

 

Príklad kategórií vytvorených pre techniku maľovanie podľa čísel.

   

AKO SA U NÁS PRACUJE S FILTRAMI?

K vášmu vysnívanému obrazu vás rýchlejšie dovedú aj naše filtre, ktoré môžete využiť buď v rámci jednej vybratej kategórie, alebo pokojne aj bez výberu konkrétnej kategórie. Pre rôzne techniky sa výber dostupných položiek filtrov mierne líši. 

Filtre nájdete vľavo od zoznamu produktov. Môžete v nich zadať svoje preferencie v týchto oblastiach: 

 • Cena
 • Farba
 • Náročnosť
 • Orientácia
 • Počet farieb
 • Pre koho
 • Rám
 • Rýchlosť vytvorenia
 • Štýl dizajnu 
 • Typ predlohy
 • Veľkosť

Poďme sa na jednotlivé možnosti filtrovania pozrieť bližšie. Jednotlivé položky vo filtroch spolu samozrejme môžete ľahko kombinovať. Keď venujete chvíľku zaškrtnutiu všetkých svojich preferencií, výber obrazu pre vás bude otázkou pár okamihov.

 

Cena

cena

 

Je skvelým filtrom pre každého, kto hľadá výrobky v konkrétnej cenovej hladine. Chcete vedieť, aké obrazy pre vás máme najlacnejšie, alebo si chcete, naopak, pozrieť exkluzívnu ponuku našich najdrahších obrazov? Nastavte si cenové rozhranie a zobrazte si práve také výrobky! 

 

Farba

farba

Hodil by sa vám do interiéru obraz konkrétnej farby? Tento filter vám ho umožní ľahko nájsť. Môžete si v ňom zaškrtnúť jednu alebo aj viacero farieb a potom sa vám zobrazia len zodpovedajúce výsledky. Tento filter je dostupný pre všetky naše techniky okrem bodkovania, kde farebnosť celého obrazu určuje konkrétna farba vybratej fixky priamo pri produkte. 

 

Štýl dizajnu

štýl

Každý umelec hľadá niečo, čo rezonuje s jeho dušou – či už je to romantika západu slnka, pohoda boho štýlu, nostalgia retro dizajnu, čistota minimalizmu alebo elegancia klasiky. A navyše, milovníkov fantasy svetov takisto zaujmeme unikátnymi kúskami! Pre niektoré techniky je ponuka štýlov rozšírená aj o anime, pop-art, graffiti alebo exotický orientálny dekor. Aký štýl sa najviac pretne práve s vaším umeleckým smerovaním?

 

Náročnosť

Náročnosť

U maľovania podľa čísel rozhoduje počet políčok o tom, aké náročné bude obraz vymaľovať. Preto pri tejto technike môžete rovno vo filtroch zvoliť, či si najprv vyskúšate veľmi ľahké motívy a ľahké motívy (od 200 do 1 000 políčok), alebo sa rovno pustíte do stredne ťažkýchťažkých výtvorov (1 000 až viac než 1 500 políčok). U ostatných techník parameter náročnosti neuvádzame. Pri diamantovom maľovaní a bodkovaní môžeme hovoriť o časovej náročnosti, ktorú pokrývame parametrom „rýchlosť vytvorenia“. Všeobecne má na náročnosť, samozrejme, vplyv aj veľkosť obrazu. Čím väčší formát si vyberiete, tým zložitejšie bude dokončiť ho. 

 

Orientácia

Orientacia

Chcete obraz v tvare štvorca či obdĺžnika na výšku alebo na šírku? Vyberte si podľa svojich preferencií. Máme pre vás aj krásne panoramatické obrazy, ktoré každej návšteve zaručene vyrazia dych!

 

Pre koho

Pre koho

Vyberáte obraz pre seba alebo ako darček pre svojich blízkych? V tomto filtri si môžete zobraziť motívy, ktoré sme vytipovali ako ideálne pre: deti, dospelých, babičku, tínedžerov, mamičku, partnerku alebo typicky mužské motívy

 

Rám

rám

Na rozdiel od konkurenčných značiek pre vás máme hneď niekoľko typov rámovania: bez rámu, s vnútorným dreveným rámom, na okrúhlom vnútornom ráme, s DIY rámom alebo s magnetickým rámom. Plátna tiež ponúkame nalepené na rôznych typoch dosky. Páči sa vám jedna z týchto možností najviac? Zaškrtnite si ju v tomto filtri! A ak vás jednotlivé typy rámovania zaujímajú viac, pozrite sa na ne dopodrobna!

 

Rýchlosť vytvorenia

rychlost

Za ako dlho chcete mať svoje dielo hotové? Za 1 večer, za niekoľko dní alebo sa neponáhľate a pokojne sa s obrazom budete zabávať aj niekoľko týždňov?

 

Typ predlohy

typ predlohy

Hotové motívy pre vás vyrábame podľa rôzneho typu predlôh. Chcete si svoj motív zvoliť práve podľa toho, ako vznikol? Vyberte si, či chcete vytvárať obraz odvodený z reálnej fotografie, z maľby, nejakej existujúcej grafiky či kresby, alebo napríklad vygenerovaný umelou inteligenciou.

 

Veľkosť

Jeden z najužitočnejších filtrov, ktorý pre vás bude dôležitý, ak chcete zaplniť prázdne miesto na stene, je veľkosť vášho obrazu. Výber tu máme naozaj široký. Od malých obrázkov 20x30 cm až po našich gigantov s rozmermi 80x120 cm!

 

Počet farieb

Počet farieb

Ďalším z filtrov, ktoré si u nás môžete nastaviť, je počet farieb, ktorý daný motív obsahuje. Je tak len na vás, či siahnete po obraze, ktorý hýri viac ako 10 či 20 odtieňmi, alebo zvolíte minimalistickejší dizajn s paletou obsahujúcou najviac 10 farebných tónov. Motív tak môžete dokonale prispôsobiť zariadeniu domu, bytu, kancelárie či iného priestoru, ktorý plánujete obrazom ozdobiť.

  

A teraz už zostáva len posledný krok – vybrať a začať tvoriť! Pomocou nášho intuitívneho systému filtrovania a širokého spektra kategórií sme sa vám snažili zjednodušiť rozhodovanie, aby ste mohli tráviť viac času tým, čo máte najradšej – samotným vytváraním umeleckých diel. Tešíme sa na výsledky vašej kreativity!