Čo je bodkovanie?

Hľadáte jedinečný spôsob, ako si oddýchnuť, na chvíľu zabudnúť na zhon a starosti a zároveň si vlastnoručne vytvoriť originálny obraz plný kontrastov, ktorý skvele osvieži každý priestor? Zoznámte sa s technikou bodkovania, ktorá si nevyžaduje žiadne výnimočné umelecké zručnosti, no napriek tomu vďaka nej získate dielo, ktoré okamžite zaujme pozornosť každého naokolo.

 

 

Nechajte sa vtiahnuť do sveta rozmanito veľkých bodiek a koliesok a pustite sa do bodkovania jedného z motívov z našej ponuky alebo si nechajte vyrobiť obraz na bodkovanie z vlastnej fotografie. Uvidíte, že len čo otvoríte fixku zvolenej farby a začnete bodkovať, nebude sa vám chcieť prestať!

Nemáte veľa skúseností s kreslením, maľovaním či inými kreatívnymi aktivitami? V tom prípade je pre vás technika bodkovania ako stvorená. Ide o nesmierne jednoduchý spôsob, ako dosiahnuť krásny jednofarebný obraz, ktorý si po zvolení variantu s vnútorným rámom môžete rovno zavesiť na stenu či oprieť na poličke. 

Aký motív zvoliť? 

Popustite uzdu fantázii a nazrite do našej ponuky stoviek predpripravených motívov na bodkovanie, v ktorej vás určite niečo zaujme. Čakajú tam na vás napríklad všeobecne obľúbené prírodné motívy, romantické námety, motívy na bodkovanie pre deti, slávne osobnosti či postavy z filmov a nechýbajú ani plagáty a abstraktné motívy. Ak však túžite po niečom šitom na mieru presne pre vás, nechajte si vyrobiť obraz na bodkovanie z vlastnej fotografie. Vďaka nemu si budete môcť zvečniť osobné spomienky vo forme nápaditého obrazu posiateho farebnými bodkami a kolieskami.

 

Ako na to 

Po zadaní a uhradení objednávky vám dorazí súprava, ktorá obsahuje plátno s predkreslenými bodkami a kolieskamidve fixky vo farbe podľa vášho výberu. 

Technika bodkovania je založená na nesmierne jednoduchom princípe. Plátno je posiate bodkami a kolieskami rôznych veľkostí a vašou úlohou je vyplniť ich dodanými fixkami. Stačí trochu trpezlivosti a po chvíli bodkovania si budete môcť všimnúť, že z plátna začínajú vystupovať prvé obrysy zvoleného motívu. Nezabudnite si objednať plátno natiahnuté na vnútornom ráme, ktorý vám spríjemní celý proces bodkovania a navyše si vďaka nemu budete môcť hotový obraz rovno zavesiť na ľubovoľné miesto v dome či kancelárii. Skôr než začnete, môžete sa tiež pozrieť na náš podrobný návod vrátane obsahu balenia súpravy na bodkovanie.

 

Rozvojová aktivita pre deti? Bodkovanie!

S naším bodkovaním sa vynikajúco zabavíte, do sýtosti si pri ňom oddýchnete a aspoň na nejaký čas sa mysľou odpútate od starostí a každodenného zhonu. Technika bodkovania určite zaujme aj neposedné ratolesti, ktoré si pomocou nej môžu trénovať jemnú motoriku, schopnosť sústrediť sa a dotiahnuť dielo až do úspešného konca.

 

Bodkovanie ako darček

Obraz vytvorený zo stoviek bodiek a koliesok je tiež originálny nápad na darček, ktorý je vhodný naozaj na každú príležitosť. Ak premýšľate, čo zadovážiť rodine alebo priateľom na narodeniny, svadbu či Vianoce, vytvorte obraz technikou bodkovania, ktorý obdarovanú osobu zaručene prekvapí a poteší. Prípadne môžete darovať len samotnú súpravu na bodkovanie, aby si obdarovaná osoba mohla vyskúšať túto upokojujúcu kreatívnu techniku na vlastnej koži.

 

Prečo milovať BODKOVANIE od Vymaľuj si sám? 

  • Ide o unikátny produkt na európskom trhu. 
  • Súprava na bodkovanie k vám doputuje z Českej republiky, takže podporíte regionálneho výrobcu.
  • Bodkovanie obrazu vás zbaví stresu, zabaví vás a je skvelou tvorivou aktivitou aj pre deti.
  • Výsledkom je krásny obraz plný kontrastov, na vytvorenie ktorého nemusíte mať žiadne skúsenosti s umeleckou tvorbou ani výnimočné zručnosti alebo talent.
  • Ide o vynikajúci spôsob, ako ozvláštniť priestor doma či v práci originálnym obrazom, ktorý pritiahne pohľad každého, kto vkročí do miestnosti.
  • Bodkovanie je vynikajúci nápad na darček. Darujte súpravu, pomocou ktorej si obdarovaná osoba vybodkuje neobyčajný obraz, alebo niekoho obdarujte rovno hotovým vlastnoručne vybodkovaným obrazom.