Čo je diamantové maľovanie?

Ak máte radi DIY projekty, diamantové maľovanie pre vás bude veľkým výletom za novým kreatívnym dobrodružstvom. Ale dajte si pozor! Ľahko sa totiž môže stať, že z tohto vlaku naloženého hromadou lákavého ligotavého nákladu už len tak nevystúpite. Diamantovanie je totiž návykový koníček!

11

Vďaka nemu jednoducho vytvoríte nádherné obrazové mozaiky na ozdobenie svojich stien. Pritom nemusíte byť profesionálni umelci ani poznať žiadne špeciálne postupy. Stačí len rozbaliť pripravenú súpravu, ktorá vám dorazí domov už so všetkým potrebným vybavením, a môžete sa hneď pustiť do diela!

Ak už poznáte maľovanie podľa čísielrýchlo pochopíte aj princíp diamantového maľovania. Namiesto farieb, ktoré štetcom nanášate na označené miesta na obraze, však budete naberať do špeciálneho pera malé plastové kamienky v tvare diamantov.

Ste úplní nováčikovia? Žiadny strach! Diamantové maľovanie je také ľahké, že ho zvládne aj malé dieťa. Vaša úloha jednoducho spočíva vo vyplnení pripraveného vzoru lesklými diamantmi!

17

Ako na to? 

Na lepivé plátno, ktoré je rozdelené na drobučké farebné políčka s rôznymi symbolmi a číslami, budete nanášať diamanty z vrecúšok označených zhodným symbolom alebo číslom ako políčko na plátne. Postupným vyplňovaním obrazu začne pred vami z mozaiky farebných kamienkov vystupovať obraz, ktorý ste si sami vybrali. Chcete vedieť, ako to prebieha krok za krokom, a dozvedieť sa konkrétne tipy a triky? Prečítajte si náš návod

Na príjemnú manipuláciu s diamantmi dostanete špeciálne vybavenie:

 • Na plastovú lopatku si vysypete diamanty z vrecúška, s ktorým chcete práve pracovať. Keď ňou trochu zatrasiete, kamienky sa pretočia plochou stranou nadol, takže ich môžete hneď začať pohodlne premiestňovať na plátno. 
 • Diamantovacie pero slúži na jednoduché naberanie diamantov priamo z lopatky. Môžete použiť buď jeden alebo druhý koniec – podľa toho, či je vám príjemnejšie naberať diamanty po jednom alebo až po troch kúskoch naraz.
 • Lepivá hmota slúži na to, aby bolo diamantovacie pero schopné kamienky naberať. Vložíte do nej pero a keď sa v jeho konci hmota uchytí, môžete sa vrhnúť na naberanie diamantov.

 

 

Čo budete na diamantové maľovanie potrebovať?

 • Lepkavý obraz, ktorý si vyberiete buď z našich skladových motívov, alebo si ho necháte vyrobiť presne podľa seba z vlastnej fotky
 • Vrecúška s diamantmi (súčasť súpravy)
 • Pomôcky na diamantovanie (súčasť súpravy)
 • Trpezlivosť a chuť tvoriť – kým nanesiete všetky diamanty na plátno, bude to chvíľku trvať, ale o to väčšiu radosť budete mať, až dielo dokončíte!
 • Príjemný pracovný priestor – diamantovať môžete doma, na chate či dovolenke; jednoducho všade, kde sa vám zachce tvoriť.

 

15

 Lepkavé plátno vám dorazí buď zmotané ako koberec…

18

… alebo vypnuté na vnútornom ráme (tzv. blind rám), ak ste v objednávke zvolili túto možnosť. Vnútorný rám vám uľahčí proces tvorenia a následne vám umožní zavesiť si hotový obraz rovno na stenu. 

21

Vrecúška s diamantmi sú vždy namiešané pre 1 konkrétny obraz. Ich farby i počet sa teda menia podľa vybratého motívu. Diamantov je vždy nadbytok, takže sa nemusíte báť, že sa vám niektorá farba pri tvorení minie. 

 

Diamanty uvoľňujú telo i myseľ

Už teraz ste zabudli na všetky svoje starosti? Ponorte sa s nami do fascinujúceho sveta diamantov ešte hlbšie! Pri diamantovom maľovaní totiž do bodky platí, že aj cesta môže byť cieľom. Okrem pocitu uspokojenia a naplnenia pri dokončení obrazu na vás totiž pri tvorení čaká aj poriadna dávka zábavy, koncentrácie a relaxu.

Diamantové maľovanie sa tak okrem záľuby stáva aj terapeutickou činnosťou, ktorá vás núti sústrediť vašu myseľ na jednu jedinú úlohu. Zbavte sa stresu a uvoľnite sa s diamantmi buď osamote, alebo v spoločnosti svojich najbližších!

 

Prečo milovať DIAMANTOVÉ MAĽOVANIE od Vymaľuj si sám?

 • 100 % vlastná výroba v ČR! To nikto iný zatiaľ nedokáže.
 • Zbavíte sa stresu a úzkosti, posilníte schopnosť sústrediť sa a užijete si zábavu i relax.
 • Nepotrebujete žiadne predchádzajúce skúsenosti s tvorením obrazov ani extra šikovnosť. 
 • Je to skvelá rodinná aktivita! Urobte si pekný večer s najbližšími pri diamantovaní spoločného obrazu. 
 • Diamantový obraz je skvelý darček! Nech už je príležitosť na obdarovanie akákoľvek, táto osobná pozornosť s nápadom bude mať vždy úspech!
 • Môžete si vytvoriť vlastnú galériu diamantových obrazov zo svojich fotografií
 • Je vhodné pre všetkých bez ohľadu na vek.